internetový armádní magazín

Letoun F-35B má stále potíže se softvarem

25.01.2014 18:30

Oddělení operačního testování a hodnocení amerického ministerstva obrany vydalo novou zprávu o programu letounu F-35B Lighning II. Podle této zprávy se vývojářům u letounu stále nedaří dosáhnout potřebné stability instalovaného softwaru. Tento stav bude mít pravděpodobně za následek u U.S. Marine Corps odsunutí termínu oznámení počáteční operační připravenosti F-35B, které bylo původně naplánováno na polovinu roku 2015.

V současné době je na letounu F-35B nainstalována verze softwaru označovaná jako Block 2B. Podle vydané zprávy se během provozu letounu velmi často objevují falešné výstražné zprávy o různých chybách a poruchách a pravidelně dochází k nesprávnému zpracování informací z různých čidel. Kromě toho má software potíže s kombinováním informačních toků z různých zdrojů - radaru, systému velení a řízení, navigace, elektro-optického zaměřovacího systému a systému výměny informací.

S největší pravděpodobností bude počáteční operační připravenost letounu F-35B oznámena až v červenci roku 2016. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                                  F-35B Lighning II

                                                                  (foto: USAF / PD) 

 

 

Diskusní téma: Letoun F-35B má stále potíže se softvarem

Datum: 15.12.2014

Vložil: Nike Roshe Run Mid

Titulek: otfnztbmnrf@gmail.com

Datum: 13.12.2014

Vložil: Womens Nike Free 3.0 V4

Titulek: ekusugwdbki@gmail.com

Vyhledávání