internetový armádní magazín

Letouny Il-38SD indického námořního letectva projdou opravou v Rusku

20.08.2014 18:55

Všechny v Indii provozované protiponorkové letouny Iljušin Il-38SD "Mořská zmije" projdou generální opravou u ruského výrobce. V současné době se v Rusku pracuje již na druhém indickém letounu a další tři stroje budou následovat.

Podle ruských zdrojů generální oprava indických letounů obsahuje i drobnou modernizaci systémů, která však nemá podstatnější vliv na jejich schopnosti. Rusové ve svém prohlášení také vyloučili, že by současně s nynějšími dodávkami podobných letounů Il-38N ruským ozbrojeným silám bylo uvažováno o prodeji dalších Il-38SD do Indie. V dnešní době Indie o tyto letouny již nemá zájem a další prodej není pravděpodobně ani v zájmu Ruska.

Indie si pořídila celkem pět protiponorkových letounů Iljušin Il-38 v letech 1975 až 1983. Na začátku nového tisíciletí tyto letouny prošly rozsáhlým upgradem na novou verzi SD (Sea Dragon) s podstatně lepšími schopnostmi, ale Indie toužila po modernějších a perspektivnějších strojích a objedna proto v USA nové P-8I Poseidon v počtu osmi kusů, přičemž objednávku může o další čtyři stroje rozšířit. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                                Iljušin Il-38SD

                                                   (foto: Dmitry Avdeev / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Letouny Il-38SD indického námořního letectva projdou opravou v Rusku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array