internetový armádní magazín

Letouny MiG-35S pro letectvo Peru

06.10.2014 13:25

Ruská společnost RSK MiG předpokládá, že se jí podaří získat kontrakt na více než dvanáct nových víceúčelových bojových letounů MiG-35S od vojenského letectva Peru. Podle generálního ředitele této společnosti Sergeje Korotkova jsou vedena jednání, která by mohla vést k uzavření kontraktu ve velmi blízké době. Peruánské letectvo má ve své výzbroji letouny MiG-29 několika variant, tyto stroje však byly vyrobeny již v osmdesátých letech a jsou dnes již poněkud zastaralé. Tento stav si velení peruánského letectva dobře uvědomuje hledá vhodnou náhradu. Údajně mu již bylo učiněno několik nabídek nových i starších letounů, ale tyto nabídky byly zatím odmítnuty. Sergej Korotkov věří, že se jednání společnosti RSK MiG s peruánskými zástupci podaří dotáhnout do úspěšného konce i přes panující velkou konkurenci a kontrakt bude uzavřen.

                                                                      MiG-35D

                                                     (foto: O. Belyakov / CC BY-SA)

 

V posledních dnech společnost RSK MiG také oznámila, že je již blízko uzavření kontraktu na letouny MiG-35S pro ruské vojenské letectvo a současně se široce spekuluje, že stejný typ strojů by mohl v blízké době zamířit i do Egypta.

MiG-35S je novou verzí letounu MiG-35/35D, který byl připraven jako MiG-29M/M2 pro indický program MMRCA. Pro ruské vojenské letectvo by tyto stroje měly svojí konstrukcí a vybavením přibližně odpovídat letounům palubních verzí MiG-29K/KUB (izd.9.41 / izd.9.47), pochopitelně bez skládacích křídel, záchytného háku a několika dalších palubních specialit. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Letouny MiG-35S pro letectvo Peru

Datum: 07.10.2014

Vložil: David

Titulek: Egypt

Tak ony egyptské akvizice jsou opravdu zajímavým jevem. Je otázkou, jak se to celé vyvrbí. Souhlasím s Mikem. Do roku 73 nakupvali prakticky jen "východní techniku" - a to v obrovském rozsahu. Potom se ale začal Egypt orientovat na Západ, resp. USA. Bylo plánováno, že postupně se celá armáda přezbrojí na západní techniku. Ale za celých 40 let! se to plně nestihlo! Dodnes tak Egypt provozuje, byť převážně u druhořadých jednotek, starší sovětskou techniku, tanky T-55/62, BMP atd.
Je faktem, že i za Mubaraka byla snaha výzbroj modifikovat. Už tehdy se ostatně uvažovalo o Mig-29. Ale převážně se kupovala americká technika, např. těch Mirage-2000 měl Egypt jen málo (20 oproti 240 F-16). Důvodem bylo to, že ona americká technika byla dodávána v rámci vojenské pomoci.
A tak jsem zvědav, jak to dnešní přezbrojování dopadne. Dodávky z USA pokračují (AH-64), vypadá to ale na rozsáhlé dodávky neamerické techniky - MiG-35, ale i úvahy o FC-1, plán koupit S-300 atd. Finance mají poskytnout saúdská Arábie a SAE. Je otázkou, nakolik je ta ochota trvalá. Každopádně vzhledem k velikosti egyptské armády to bude proces velice obtížný

Datum: 07.10.2014

Vložil: Viper

Titulek: A proč ne?

Jsou levnější, jednodušší... Řekl bych, že pro běžného obyvytele Egypta tak nějak vhodnější... Totéž platí pro Afghánistán, proto tam američané dodávali Mi-17, koupené v Rusku, kalachy z Polska, atd.

Datum: 07.10.2014

Vložil: Mike

Titulek: V posledni dobe

Ano jiste, kdysi vyhradne z "rudeho bloku", pak presli na stranu zapada, ale sem tam neco k dopleni proridlych rad i jinde ze.
Me spis jde o to co kupujou v poslednich letech, pokud se nepletu tak skoro vse z Ruska.

Datum: 07.10.2014

Vložil: Viper

Titulek: Egypt

Egypťané vždy nakupovali z celého světa, vedle F-16 (A,B,C,D) kupovali čínské F-7,Mirage 3,5,2000... Alpha Jety a L39,59, nyní K-8...

Datum: 07.10.2014

Vložil: Mike

Titulek: Egypt

Co je tak nastvalo, ze se otocili k USA zada, haha.

Vyhledávání