internetový armádní magazín

Lockheed Martin hodlá vyvinout nástupce letounu U-2

23.08.2015 15:30

Americká společnost Lockheed Martin hodlá vyvinout nástupce svého legendárního výškového průzkumného a špionážního letounu U-2. Mělo by se tak stát i navzdory tomu, že americké vojenské letectvo (U.S. Air Force) plánuje všechny své současné průzkumné stroje U-2 Dragon Lady vyřadit z výzbroje v roce 2019.

Nový U-2, označovaný firmou Lockheed Martin zatím jako RQ-X (nebo také UQ-X), by měl disponovat přibližně stejnými letovými parametry a výkony jako U-2 současný, měl by však získat schopnosti pronikat protivzdušnou obranou protivníka díky své nově nabyté velmi nízké zjistitelnosti. Na letounu mají být za tímto účelem použity nové materiály, které současně přinesou úsporu hmotnosti, a také určité konstruční úpravy ke snížení čelního radarového průřezu (RCS = Radar Cross Section).

Firma Lockheed Martin uvažuje o možnosti, že by nový letoun byl schopen letu i bez pilota. Tato varianta použití by přicházela do úvahy při plnění obzvlášť nebezpečných úkolů nad uzemím kontrolovaném vysoce vyspělou protivzdušnou obranou. Militarybox, CC BY-SA

                                                      pilotní prostor letounu U-2S

                                                         (foto: A Kundson / PD)

 

 

Diskusní téma: Lockheed Martin hodlá vyvinout nástupce letounu U-2

Datum: 24.08.2015

Vložil: jsk

Titulek: A co RQ-180?

Sice nelétá v takových výškách, ale zase je VLO.

Datum: 24.08.2015

Vložil: SD

Titulek: Re: A co RQ-180?

CIA i ostatní agentury, co vyvíjí Black projekty postupují následovně.
Vyvíjejí demonstrátory a pak projekt ukončí, ale potichu ho přejmenují a pracují na další fázi projektu s kompletně novým teamem a v jiném místě.
Pokud je známé jméno je pravděpodobně možné, že tento stroj už má jiné charakteristiky a jiné jméno, nebo to byl pouze tech. demonstrátor.
Jisté je, že pokud je známí, už je starý.
180 byl nejspíše nástupce 170.
V současné době USA vyvíjejí několik Black projektů- můj kontakt je zachytil v rané fázi, dnes už se jmenují 10x jinak.

1. Black - představte si malý B-2 Spirit velikosti 1,5-3x větší Rq-170 s technologii stealth- a v plochých křídlech jsou instalovány kruhové štíty, které ukrývají vrtule pro kolmý start, v letu jsou tyto vrtule v rovině křídla.
tento letoun slouží k transportu výsadku do 6-8 mužů, slouží k přepravě operativců CIA.

2. Black- nový UCLAS
3. Black -špionážní
Podrobnější info,ale není toho mnoho na vyžádání.
Je to Real není to fake.

Datum: 23.08.2015

Vložil: sf

Titulek: Global hawk

A co Global hawk. Dnes je už jasné,že Global hawk je nesmírně drahý a neschopný plnit mise,ke kterému byl určen.
Global hawk nyní je určen k nahlížení do nepřátelského teritoria v hraničních oblastech z bezpečné vzdálenosti,také slouží k monitorování pihybu konvojů na zemi v oblastech bez sofistikované PVO,ale pozor starý S300 nebo BUK američani považují za moderní.
Navíc,proč by třeba Rusové nebo číňané nechali Global Hawk beztrestně monitorovat oblast,i Irán je schopen ho sestřelit.
Tzn. průzkum uvnitř nepřátelského teritoria je omezen na nevyspělé armády.
Navíc se kupí mnoho informací,že Global hawk není schopen plnit tyto úkoly,až od pozdních výrobních Blocků.
Také je vhodný pro monitorování přírodních katastrof a průmyslových katastrof,ale ta cena není rentabilní.
Zkouší si najít uplatnění na moři,je možné,že to může být dobrá platforma pro daleký průzkum v oceánech,dále jsem četl,že je možné ho využít jako AWACS,ale podle mě to jsou jen studie,také jsem četl o námořní ozbrojené verzi nebo o létajícím laseru,každopádně náklady se zvyšují už u základní verze.
Projek Global hawk není zrušen jen proto,protože se do něho narvalo mnoho financí a muselo by se říci,že k ničemu. Stejně jako ruský bitevní vrtulník MI 28N.
Vrůstá tlak,že současné U2 stále Global hawk překonávají.
Také chci připomenout,že se jedná o stroj mediálně známý a tudíž ne-tajný,také průzkumný stroj pro USAir force. Tudíž by měl být i výrazně levnější,než specializované špionážní stroje CIA.
Praxe je taková,že CIA disponuje Black projekty super tajných špionážních letounů-jeden ze staré gardy je/byl Sentinel,sestřelený v Iránu/ruskou technikou pro elektronický boj/,ale i transportních i jiných,které nemohou být prezentovány.
Nicméně jiné složky USA army,chtějí svoje stroje s podobnými vlastnostmi. Tyto stroje mají menší výkony než v případě CIA,ale i cena je požadována nižší.
V tom se Global hawk nepovedl,výkony nedostatečné/zatím neschopen plného využití a cena astronomická.
Vítám proto nástupce U2.
Víte,že některé verze U2 jsou upraveny a schopny startu z letadlových lodí?

Datum: 23.08.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Global hawk

Děkujeme za přínosné doplnění zprávy.

Vyhledávání