internetový armádní magazín

Loď Vladivostok třídy Mistral dostane ruský satelitní komunikační systém

06.05.2014 09:45

Výsadková loď Vladivostok francouzské třídy Mistral, která je stavěna pro ruské vojenské námořnictvo ve francouzském Saint-Nazaire bude podle posledních zpráv vybavena ruským satelitním komunikačním systémem Centaur, a ne jak bylo původně plánováno systémem Syracuse francouzské provenience. Podle ruského stanoviska je navrhované francouzské zařízení již zastaralé a jeho instalace by mohla vést ke ztrátám informací. Instalace jakéhokoliv elektronického zařízení a softwaru cizího původu vždy přináší určité nebezpečí, protože jeho dodavatel si může "nechat otevřená zadní vrátka" k budoucímu možnému napadení tohoto systému a jeho omezení funčnosti v nejméně vhodnou chvíli.

Ruský satelitní komunikační systém Centaur bude na loď namontován ve Francii za účasti ruských specialistů, kteří také provedou jeho úplné nastavení a otestování.

Na lodi Vladivostok v Saint-Nazaire bude také 1. června 2014 zahájen intenzivní výcvik asi 400 ruských námořníků, kteří se do Francie dopraví na školní lodi ruského námořnictva Smolnyj. Školní loď bude po celou dobu výcviku sloužit námořníkům jako plovoucí kasárna. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Vyhledávání