internetový armádní magazín

Lodě Mistral pro Rusko zatím mimo sankce

02.09.2014 14:10

Výsadková loď Vladivostok francouzské třídy Mistral, která byla postavena francouzskými loděnicemi pro ruské vojenské námořnictvo úspěšně pokračuje ve zkouškách. I přes "západem" uplatňované a rozšiřované ekonomické sankce vůči Rusku, práce na lodi pokračují přesně podle plánu a francouzský dodavatel plní všechny své závazky řádně a včas.

Ve Francii též úspěšně pokračuje výcvik asi čtyř stovek ruských námořníků, kteří se mají stát budoucími posádkami zkoušeného Vladivostoku a jeho rozestavěného dvojčete - Sevastopolu.

Loď Vladivostok by se měla dostat do Ruska v listopadu letošního roku. V Rusku se proto již naplno rozběhla konečná příprava součástí plavidla, které budou na loď instalovány až v domácích loděnicích. Běží též výroba prvních speciálních palubních bitevních a průzkumných vrtulníků Kamov Ka-52. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                                     
Vladivostok
                                                           (foto: Quoique / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Lodě Mistral pro Rusko zatím mimo sankce

Datum: 03.09.2014

Vložil: Xawier

Titulek: změna

No vidíte,...a už je to jinak:) Francouzský prezident dnes pozastavil dodávku lodí do Ruska.

Datum: 03.09.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Re: změna

Bu, bu, bu !!! F. Ollande musí něco udělat, pořád však nezabouchl dveře. Problém francouzského obchodu s Ruskem ho stejně spláchne, již teď je vlastně politicky těsně před smrtí, spočítají mu to jedni, nebo druzí :-)

Datum: 03.09.2014

Vložil: Jirka4form

Titulek: Re: změna

"Pozastavil" - to je krásné. Má to chlapec sakramensky těžké.

Datum: 04.09.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: změna

Přesně jsi to vystihl!:)) Není co dodat. Věřím, že ten tlak od amíků musí být brutální...

Datum: 02.09.2014

Vložil: Caminante

Titulek: Sankce pro legraci

Tak jako vždy, tak i v případě sankcí vůči Rusku, odnesou to u svých vývozů zejména ty menší státy. Ty větší si vymohou vyjímku. Nemusí jít pokaždé o sankce směřující vně EU. Stačí si vzpomenout, jaké krvavé penále platilo Portugalsko za svůj rozpočtový deficit, zatímco za stejné provinění a v nominálně mnohem větších částkách neplatily Francie a Německo ani euro. Takže nejen sankce, ale samotná Unie se zdá být králíkům pro legraci.

Datum: 02.09.2014

Vložil: Juno

Titulek: Re: Sankce pro legraci

Na EU a její fungování s více metry na své členy mám velmi podobný názor. Jak se tato organizace bude dál vyvíjet jsem opravdu moc zvědavý. Vývoj v EU připomíná stavění stavebnice pomocí dílků, které dosebe příliš nezapadají.
Co se týče obchodu s Ruskem, myslím si, že by Evropani byli schopni se s Rusy domluvit, pokud by tu "nekafrali" Američani. Američani potřebují Evropanům pokazit obchod s Rusy, a strhnout je na svoji stranu.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

Hodinky.cz