internetový armádní magazín

Malajsie možná koupí další polské tanky

06.05.2015 15:00

Malajsie pravděpodobně koupí další polské tanky PT-91M Pendekar (varianta tanku Twardy) za účelem vyzbrojení nové obrněné jednotky pozemních sil. V současné době má malajsijská armáda 48 polských hlavních bojových tanků Pendekar, s kterými bylo dodáno i 5 mostních vozidel PMC Leguan, 3 ženijní vozidla MID-M Bison a 6 vozidel technického zabezpečení CTM-91M.

Malajsijská armáda je podle dostupných informací s polskými obrněnci celkem spokojená, ale v případě objednávky dalších kusů bude požadovat blíže nespecifikované změny ve vybavení.

Podle místních zdrojů může být alternativou k nákupu polských tanků pořízení podobných vozidel v Rusku nebo na Ukrajině, tedy tanků T-90S nebo T-84M Oplot. Militarybox, CC BY-SA 

                                                                PT-91M Pendekar

                                                               (foto: Mjabb / PD)

 

 

Diskusní téma: Malajsie možná koupí další polské tanky

Datum: 07.05.2015

Vložil: David

Titulek: PT-91

Když bylo to původní výběrové řešení, polské tanky byly vybrány i přes vyšší cenu (oproti T-80) z toho důvodu, že Malajsie chtěla diverzifikovat zbrojní akvizice. A PT-91 se v tamějších podmínkách údajně velice osvědčil - spolehlivý provoz atd. Lze proto předpokládat, že opět budou nakoupeny PT-91 - mít dva typy tanků při relativně malých celkových počtech by bylo poněkud nelogické. A Malajci umí uvažovat velice pragmaticky a ekonomicky.
A jinak - pokud vím, tak to bylo přesně obráceně - Polsko na oplátku odebralo malajské produkty

Datum: 06.05.2015

Vložil: srajunek

Titulek: poláky nebrat....

Od polákú nic nebrat všechno pančované. ke každému tanku povinnost odebrat 3 tuny jablek..

Vyhledávání