internetový armádní magazín

Malajsie si ponechá letouny MiG-29

03.06.2015 10:50

Vojenské letectvo Malajsie si pravděpodobně ponechá již od roku 1990 provozované ruské letouny MiG-29N a nechá je projít rozsáhlým upgradem na verzi MiG-29NM. Vyplývá to z prohlášení velitele malajského letectva generála Saad bin Roslana, který také uvedl, že MiGy zůstanou i v budoucnosti důležitou složkou protivzdušné obrany země.

Vzhledem k faktu, že náhrada MiGů-29N jinými letouny nebyla vládou Malajsie schválena, dostalo velení letectva za úkol vyhodnotit možnosti současné flotily těchto letadel a vytvořit seznam potřebných modernizačních prací k uvedení schopností strojů na úroveň moderních víceúčelových bojových letounů.

Malajská společnost Aerospace Technology Systems Corporation ve spolupráci s ruským výrobcem RSK MiG hodlá letectvu nabídnout návrh rozsáhlé modernizace (program MiG-29NM), která prodlouží životnost letounů o minimálně čtyři tisíce letových hodin a počítá s instalací nového radiolokátoru AESA (Žuk-ME), kokpitu s velkoplošnými obrazovkami kompatibilními s nočním viděním a nových vnitřních nádrží, které umožní prodloužit dolet až o třetinu. Bojové možnosti MiGu-29NM mají být srovnatelné s možnostmi letounu Su-30MKM. Modernizovaný stroj má být schopen používat nejnovější typy ruských protiletadlových i protizemních řízených střel a řízených pum. Militarybox, CC BY-SA

                                                 MiG-29N Royal Malaysian Air Force 

                                                   (foto: M. Radzi Desa / GNU-FDL)

 

Diskusní téma: Malajsie si ponechá letouny MiG-29

Datum: 04.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Migs

Přeji značkám Mig a Saab mnohem více zakázek..ať se jim daří..

Datum: 03.06.2015

Vložil: David

Titulek: MiG-29

Myslím, že to se dalo čekat. Nechápu, proč je vlastně chtěli Malajci vyřazovat, když mnohé státy provozují mnohem starší MiG-29. A když uvážím zdařilost indické modernizace MiG-29, tak bych řekl, že malajské MiG-29 budou sloužit ještě nějakých deset let. Když připočtu bezpečnostní situaci v celém regionu, je to jen pragmactiký krok

Datum: 03.06.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Re: MiG-29

Souhlas. Byla by škoda nevyužít potenciálu těch letadel. Po modernizaci mohou sloužit ještě pěknou řádku let, přičemž modernizace přijde na zlomek ceny nových strojů. Malajské MiG-29N (SD) jsou přitom v základu o poznání lepší než např. indické MiG-29B.

Datum: 04.06.2015

Vložil: David

Titulek: Re: Re: MiG-29

A ony modernizované indické MiGy přitom mají sloužit ještě dalších 15-20 let. Takže vyřazení by opravdu nedávalo smysl

Datum: 04.06.2015

Vložil: Jirka4form

Titulek: Re: Re: Re: MiG-29

Také souhlas pánové.

Vyhledávání