internetový armádní magazín

Modernizace amerických bombardérů B-52H

29.04.2014 18:55

Dne 25. dubna 2014 si na letecké základně Tinker ve státě Oklahoma převzalo americké vojenské letectvo první strategický bombardovací letoun Boeing B-52H Stratofortress vybavený novým bojovým systémem síťového spojení CONECT. Modernizace prvního letounu novým systémem trvala devět měsíců, ale u následujících strojů bude probíhat pravděpodobně výrazně rychleji. Americké letectvo si náplánovalo instalaci systému CONECT na celkem 76 letadel B-52H.

Díky systému síťového spojení CONECT se satelitním komunikačním kanálem si budou moci strategické bombardéry B-52H vyměňovat veškeré informace s velením letectva, s velením armády i námořnictva tzv. "on line", v téměř reálném čase a se všemi podrobnostmi. Systém umožní osádce bombardéru přímo za letu na palubě letounu kompletně změnit naplánovanou misi, což dosud nebylo v plném rozsahu možné.

Strategické bombardéry B-52H jsou v současné době modernizovány i dalšími elektronickými systémy, které jim mají umožnit zůstat ve službě minimálně do roku 2040. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                       Boeing B-52H Stratofortress

                                                    (foto: USAF / R. Horstman / PD)

 

Diskusní téma: Modernizace amerických bombardérů B-52H

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání