internetový armádní magazín

Modernizace indických tanků T-90S

11.03.2014 09:55

Indické ministerstvo obrany rozhodlo o provedení menší, ale velmi důležité modernizace asi u 600 kusů hlavních bojových tanků T-90S. Za tímto účelem vypsalo výběrové řízení, které je však určeno pouze pro domácí indické společnosti.

Tanky T-90S by při této modernizaci měly dostat především klimatizační systém vyvinutý indickou agenturou DRDO, nový systém řízení palby, nové termovizní zaměřovače a nový navigační systém. Modernizační práce by neměly trvat déle než 3 roky.

                                                       tanky T-90S indické armády

                                                          (foto: Cell105 / CC BY)

 

Indie koupila 310 ruských tanků T-90S v roce 2001. Z tohoto počtu bylo 120 tanků dodáno přímo z Ruska a 190 bylo vyrobeno v Indii u společnosti Avadi na základě licence. Po získání zkušeností s novými ruskými tanky koupila Indie v roce 2007 dalších 330 tanků tohoto typu.

Tanky T-90S nejsou ve svém základním provedení vybaveny klimatizací. Pro Indii byla instalace klimatizačních jednotek ruskou stranou původně nabízena, ale vlivem tlaku různých osob a skupin zainteresovaných na obchodu s těmito tanky byla tato nabídka klimatizací vypuštěna a tanky dodávány bez nich. Později se však ukázalo, že jejich absence vede v indických klimatických podmínkách k přehřívání interiérů vozidel a následným poruchám elektronických systémů a systémů termovizního vidění. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

 

Diskusní téma: Modernizace indických tanků T-90S

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání