internetový armádní magazín

Modernizace indonéských tanků AMX-13

07.04.2014 12:35

Indonéská armáda nechá v letech 2015 až 2019 zmodernizovat několik desítek lehkých tanků AMX-13. Přesný počet provedených modernizací bude záležet na vývoji indonéského státního rozpočtu. Modernizace lehkých tanků byla schválena indonéskou vládou jako součást dlouhodobé státní pomoci společnosti PT Pindad. Již v roce 2011 společnost PT Pindad za podobných podmínek zmodernizovala 12 strojů a v současné době probíhají práce na dalších 23 tancích.

Program modernizace lehkých tanků AMX-13 u společnosti PT Pindad zahrnuje kompletní rekonstrukci interiéru, instalaci modernějšího kanónu ráže 105 mm, elektronického systému řízení palby, nové radiostanice, nového vnitřního hovorového zařízení, nového vznětového motoru a převodovky. 

Některé indonéské AMX-13 byly již džíve zmodernizovány u singapurské společnosti ST Kinetics na verzi AMX-13SM1. Militarybox, CC BY-NC-SA

Diskusní téma: Modernizace indonéských tanků AMX-13

Datum: 07.04.2014

Vložil: David

Titulek: Modernizace?

Je docela zajímavé, že Indonésie modernizuje i poměrně dost zastaralou techniku - vedle AMX-13 také BTR-50 a podobné systémy - a to i přesto, že kupuje ve velkém množství i moderní techniku.

Datum: 07.04.2014

Vložil: Pepa

Titulek: Re: Modernizace?

V jejich podmínkách si pravděpodobně i starší modernizovaná technika zachovává dlouho vysokou bojovou hodnotu. V případě ohrožení by techniku stejně museli rozdělit na řadu malých uskupení a asi je lepší když bude, čistě teoreticky, skupina tvořena třeba třemi moderními Leopardy 2 a deseti byť starými AMX-13, než pouze třeba pěti Leopardy.

Datum: 07.04.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Re: Modernizace?

V podstatě máte pravdu. V počtu kusů techniky, který potřebují si nemohou dovolit vše nové. Navíc potřebují lehké tanky a v této kategorii zrovna široká nabídka není. Rozumná je taky podpora domácího průmyslu.

Vyhledávání