internetový armádní magazín

Modernizace systému Phalanx amerického námořnictva

12.06.2014 21:55

Americké námořnictvo udělilo kontrakt v hodnotě 115,5 milionů dolarů společnosti Raytheon na provedení generálních oprav a modernizací námořních zbraňových systémů CIWS (Close-in Weapon Systems) Phalanx. Tyto protiraketové a protiletadlové systémy jsou namontovány na velké řadě plavidel amerického námořnictva. Generální opravy a modernizace systémů mají být podle kontraktu dokončeny do září roku 2017.

                                                               systém Phalanx v akci

                                                                   (foto: USN / PD)

 

CIWS Phalanx je rychlopalný kanónový systém řízený radiolokátorem, který je určený k obraně plavidel. Jeho hlavním úkolem je ničení protilodních řízených střel, které pronikly vnějšími obrannými pásmy plavidla nebo flotily. Jeho základem je šestihlavňový rotační kanón M61A Vulcan ráže 20 mm, sřílející rychlostí až 4500 ran za minutu. Systém ke své činnosti využívá informací získávaných radiolokátorem AN/UPS-2, a u novějších modifikací i termovizním zaměřovačem. Radiolokátor je umístěn nad kanónem v rozměrném, pro systém Phalanx velmi typickém pouzdru.

Systém Phalanx může pracovat v automatickém nebo manuálním režimu. Manuální režim umožňuje posádce plavidla postřelovat systémem i cíle, proti kterým není primárně určen. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz