internetový armádní magazín

Modernizovaný ruský výsadkový stíhač tanků

20.08.2014 17:45

Před koncem letošního roku bude v Rusku zahájena výroba série prototypů modernizovaného samohybného 125mm protitankového kanónu, kanónového stíhače tanků, či lehkého tanku - 2S25 Sprut-SD, určené pro závěrečnou fázi zkoušek.

Nový prostředek určený především pro ruské jednotky VDV, s pravděpobným označením 2S25M se má přesně podle dřívějších očekávání dočkat sjednocení motoru, převodovky a velké části podvozkových komponentů s novým výsadkovým bojovým vozidlem BMD-4M. Jak jsme též již dříve informovali, 2S25M bude vyzbrojen i novější a "těžší" verzí hladkostěnného kanónu ráže 125 mm, jakou jsou vyzbrojeny i poslední verze MBT T-90. Kanón bude schopen střílet nejnovějšími protitankovými řízenými střelami schopnými probíjet pancíře současných nejmodernějších tanků.

                                                                 2S25 Sprut-SD

                                                         (foto: Polzovatěl / CC BY)

 

Na novém prostředku bude instalován nový systém řízení palby s novými zaměřovači s termovizními kanály, přičemž přístroj velitele vozidla bude oproti tomu současnému panoramatický se samostatnou stabilizací.
Je velmi pravděpodobné, že nový Sprut dostane po vzoru bojového vozidla BMD-4M i nové lehké přídavné pancéřování, které zlepší jeho ochranu. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                věž starší verze prostředku Sprut-SD

                                                       (foto: A.V.O. / CC BY-SA)

 

 

Dřívější zpráva 27.5.2013 : Nový lehký tank pro ruské výsadkáře

 

Dřívější zpráva 17.1.2013 : Modernizace Sprut-SD - cesta k novému lehkému tanku

 

Diskusní téma: Modernizovaný ruský výsadkový stíhač tanků

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz