internetový armádní magazín

Návrat křižníku Maršál Ustinov

02.12.2014 09:00

Raketový křižník Maršál Ustinov projektu 1164 Atlant se podle vyjádření představitelů loděnice Zvezdočka, kde probíhá jeho generální oprava a modernizace, vrátí do stavu ruského námořnictva ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015. Stane se tak po více jak čtyřech letech rekonstrukčních, opravárenských a modernizačních prací. 

                                            raketový křižník Maršál Ustinov v roce 1993

                                                              (foto: USN / PD)

 

Křižník Maršál Ustinov se nachází v loděnici Zvezdočka od července roku 2011. V současné době je již zcela opraven a podle harmonogramu prací na něm probíhá montáž nových systémů a zařízení. Tyto práce by měly být dokončeny do třetího čtvrtletí roku 2015, kdy proběhnout tovární zkoušky plavidla.
Raketový křižník Maršál Ustinov byl postaven v loděnicích v Nikolajevu na Ukrajině v letech 1982 až 1986. Do provozu byl slavnostně uveden 15. září 1986, ale až do 5. listopadu toho roku nesl jméno Admirál Lobov.
Výtlak raketového křížníku Maršál Ustinov je 11280 t. Toto ruské plavidlo má na délku 186,5 m a na šířku 20,8 m. Jeho maximální rychlost je až 32 uzlů, ekonomická pak 18 uzlů. Před současnou modernizací zajišťovala obsluhu křižníku posádka v počtu 476 osob, po modernizace to bude pravděpodobně o něco méně. Militarybox, CC BY-SA

 

Diskusní téma: Návrat křižníku Maršál Ustinov

Datum: 04.12.2014

Vložil: Arten

Titulek:

sú nejaké bližšie info, čo bolo podstatou modernizácie?
Má vymenené nejaké systémy?

Datum: 02.12.2014

Vložil: David

Titulek: Modernizace

Tak z určitého hlediska je ten křižník zastaralý, vždyť je také téměř třicet let starý. Absentují prvky stealth atd. Nicméně stále se jedná o velmi silně vyzbrojenou loď, v ruském námořnictvu jednu z nejsilnějších, údajně navíc v docela dobrém stavu. Náhrada těchto křižníků, tj. nové torpédoborce (nedávno zde diskutované) přijdou až za delší dobu - a je otázka, v jakém počtu. Takže ona modernizace byla docela pragmatickým krokem.
Nevím ale, jak rozsáhlá ta modernizace je, zda se dotkne i zbraňových systémů atd

Datum: 02.12.2014

Vložil: Terminator

Titulek: Ustinov

možná se na mne bude někdo zlobit, ale ta loď vypadá dost zastarale, skoro bych řekl šrot, ale možná se mýlím.

Datum: 02.12.2014

Vložil: kiko

Titulek: Re: Ustinov

Tá fotka je z rokov 90tych... takže pekne stare foto... a rusi použivali tuto formu barvy.. šeda s červenou .. ono to potom vyzera dosť zvlaštne.. uvidime ako bude vyzerať po rekonštrukcii... myslim že je to stale slušne silne ozbrojena lod.. a hlvne plna raketových zbraní

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sperky.cz