internetový armádní magazín

Návrh nové americké ponorky SSBN(X) bude hotov do konce roku 2014

11.04.2014 10:45

Podle vyjádření představitele americké společnosti General Dynamics Electric Boat, která se zabývá vývojem ponorek, bude návrh perspektivní americké strategické jaderné ponorky SSBN(X) (Ohio-class Replacement) připraven do konce roku 2014 a bude čekat na konečné schválení.

Podle současných plánů se předpokládá, že nové ponorky SSBN(X) se začnou stavět v roce 2021 a první plavidlo dosáhne bojové připravenosti v roce 2031.

Projekt ponorek SSBN(X) počítá s výstavbou asi dvanácti plavidel, která nahradí čtrnáct současných ponorek třídy Ohio. Přesnější technická data nové ponorky zatím nejsou známa, ale uvádí se, že její délka bude 170,7 m, šířka kolem 13 m a výtlak pod hladinoun více jak 20800 t. Na ponorce bude šestnáct odpalovacích sil. Základní výzbrojí mají být balistické rakety Trident II D5LE s prodlouženou životností a střely s plochou dráhou letu Tomahawk. Životnost ponorky má být až 40 let. Po celou dobu životnosti nebude nutné doplňovat či vyměňovat jaderné palivo. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                              budoucí americká ponorka SSBN(X) 

                                               (foto: USN / W.J. Brougham / PD)

 

Diskusní téma: Návrh nové americké ponorky SSBN(X) bude hotov do konce roku 2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání