internetový armádní magazín

Německá armáda dostala první tank Leopard 2A7

12.12.2014 09:40

Německá společnost Krauss Maffei Wegmann (KMW) ve středu 10. prosince 2014 předala zástupcům německých ozbrojených sil první tank Leopard 2A6 modernizovaný na verzi Leopard 2A7.

Německé ministerstvo obrany objednalo zatím modernizaci dvaceti tanků Leopard 2A6 na novou verzi 2A7, ale v plánu je získání potřebných finančních prostředků na provedení modernizace pravděpodobně všech německou armádou provozovaných Leopardů verze 2A6. 

                                                                    Leopard 2A7

                                                        (foto: AMB Brescia / CC BY)

 

Modernizace německých tanků Leopard 2A6 proběhne na základě získaných zkušeností s dlouhodobým provozem Leopardů u kanadského a dánského kontingentu v Afghánistánu. Nová verze 2A7 má podle hodnocení větší míru přežití, je vybavena novou sadou modulárního pasivního pancéřování poslední generace a zesíleným dnem korby. Kromě řady dalších maličkostí týkajících se bezpečnosti a pohodlí osádky je tank vybaven kanónem s delší hlavní, novou vysoce účinnou klimatizací, novou pomocnou energetickou jednotkou zajišťující fukci všech systémů při vypnutém motoru, novým příklopem řidiče, novým panoramatickým pozorovacím přístrojem velitele s integrovanou termokamerou třetí generace, CCD kamerou a laserovým dálkoměrem, a také novou termokamerou střelce. 

Na tanku Leopard 2A7 byla otestována též dálkově ovládaná zbraňová stanice FLW-200 s kulometem M2HB ráže 12,7 mm, ta však zatím nebyla z úsporných důvodů objednána. Militarybox, CC BY-SA

                                                                    Leopard 2A7

                                                        (foto: AMB Brescia / CC BY)

 

                                                                   Leopard 2A7

                                                       (foto: AMB Brescia / CC BY)

 

Diskusní téma: Německá armáda dostala první tank Leopard 2A7

Datum: 12.08.2017

Vložil: kiko

Titulek: armada

dufam že leopardy 2 A7 budú mať v Nemeckej
armade aspoň 700!!

Datum: 17.12.2014

Vložil: jsk

Titulek: Velká chyba byla,

že jsme nenakoupili Leopardy (A4, A5) v době, kdy se jich celá řada zemí levně zbavovala - za cenu 30 T72M4CZ jsme mohl mít nejméně 60 Leos.
BTW.: Ekvivalent pancíře věže Leo 7 je 1700mm - neexistuje protitanková zbraň, která by ho dokázala probít...

Datum: 17.12.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Velká chyba byla,

Ano, to je o něčem jiném. Tehdy, v polovině devadesátých let, by nákup Leopardů2 měl smysl. Ale tehdejší politická reprezentace byla téměř kompletně proti. Takže byla zvolena cesta modernizace T-72, která se ale výrazně prodražila

Datum: 12.12.2014

Vložil: Cenda

Titulek: Leopard

Me naopak prijde jako logicke, nakoupit Leopardy, ktere nabizeji nebo nabizeli k odprodeji Nemecko ci Holandsko a nahradit jimi jak pouzivane, tak ukladnene T-72. Doslo by k unifikaci vyzbroje s NATO, spojenci, zejmena munice. Bohuzel, tohle doslo jen Polakum a jeich obchody jim zavidim. Jejich T-72 co jsem cetl maji byt vyrazeny a nahrazeny jak Leopardy 2, tak novym lehcim tankem, ktery se snazi sami vyvinout. Uvidime jak se jim to povede, nicmene Leopardy uz maji a ty starsi budou modernizovat.

Datum: 12.12.2014

Vložil: David

Titulek: Leopard

Podotýkám, že to je vlastně jediný tank, který se dnes v Evropě reálně vyrábí, resp. je zachována možnost jeho výroby. A to považuji za hodně nešťastné

Datum: 12.12.2014

Vložil: Deutschmann

Titulek: Re: Leopard

Davide nejsem si jist, ale pokud je mi známo tak Německo v roce 2013 prodalo přes 600 ks Leopard 2 do SAE. Ale nejsem si jist kdy začnou dodávky. Záje o tento stroj (cca 200 ks) má i Katar.

Datum: 12.12.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Leopard

Tak podle mých zdrojů má být zatím realizována jen dodávka do Kataru. Z hlavy si nepamatuji kolik - původně mělo jich být tuším 62 a počet byl potom zvýšen. O zájmu ze strany SAE nevím, možná je ale záměna s obchodem se Saúdskou Arábií, který ale nakonec z politických důvodů nebyl realizován

Datum: 12.12.2014

Vložil: bark

Titulek:

Řekl bych, že z hlediska podmínek ve střední Evropě to je jednička. A to je z téhle generace tanků nejstarší.

Datum: 12.12.2014

Vložil: Deutschmann

Titulek:

Tak takovýto stroj bych přál našim tankistům, ale je mi jasné že je to jen mé zbožné přání. Přeci jen je to asi jeden z nejlepších tanků na této planetě.
Měli bychom stejný typ tanku jakou mají okolní státy, což by bylo super.

Datum: 12.12.2014

Vložil: David

Titulek: Re:

Tak z okolních, resp. blízkých států je má Německo, Rakousko a Polsko, které ale vedle nich provozuje i T-72. Slovensko a Maďarsko mají nemodernizované T-72. A jelikož naše modernizované T-72 M4 mají ještě dostatečnou životnost, zavedení Leopardů by mi přišlo jako poněkud nelogické - myslím vzhledem k možnostem obranného rozpočtu.
Ale uznávám, že Leopard 2 je špička, hodně vydařená konstrukce

Vyhledávání