internetový armádní magazín

Německá společnost Rheinmetall pravděpodobně dodá transportéry Fuchs-2 do Alžírska

19.06.2014 16:45

Podle novin Handelsblatt německá společnost Rheinmetall očekává brzké podepsání velmi významné smlouvy s Alžírskem na dodávky kolových obrněných transportérů 6x6 Fuchs-2. Smlouva by se měla týkat na současné poměry nezvykle velkého množství 980 vozidel v celkové ceně asi 2,7 miliardy EUR.

Dodávky transportérů Fuchs-2 by asi měly být součástí transakce schválené německou vládou v roce 2011 na prodej německé vojenské techniky do Alžírska v hodnotě 10 miliard EUR v průběhu deseti let. Do této transakce by měly spadat např. dodávky nákladních automobilů značky MAN nebo dodávky fregat MEKO-200 od společnosti ThyssenKrupp.  

Společnost Rheinmetall již do Alžírska tranportéry Fuchs-2 dodávala, a to v roce 2011. Tehdy šlo o 54 kusů v celkové hodnotě 195 milionů EUR. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Německá společnost Rheinmetall pravděpodobně dodá transportéry Fuchs-2 do Alžírska

Datum: 20.06.2014

Vložil: David

Titulek: Fuchs-2

Docela mne to překvapuje, není to tak dávno, co se hovořilo o zájmu o modifikované AMV, případně ruské BTR-82. A Fuchs je přece jen do jisté míry zastaralý.
Každopádně je to ale další krok v poměrně výrazném zbrojení Alžírska

Datum: 20.06.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Fuchs-2

Typický případ, kdy si musí člověk položit otázku: Proč? Bez znalosti podrobností a všech okolností však není možné odpovědět. Ty transportéry jsou oproti AMV do jisté míry zastaralé (podobně jako Pandury), ale svoje úkoly si však asi splní. Na Fuchsech jsou určitě zajímavé některé jejich speciální verze, které třeba jiné typy nenabízí a musely by se teprve vytvořit. Fuchsy se budou montovat v Alžírsku, takže možná i dohoda ohledně této věci sehrála svoji úlohu.

Vyhledávání