internetový armádní magazín

Nexter a KMW plánují vznik holdingu

02.07.2014 15:15

Firmy Nexter Systems (Francie) a Krauss-Maffei Wegmann (Německo), významní západoevropští výrobci obrněných vozidel plánují vytvoření holdingové společnosti.

Podle vydané tiskové zprávy představitelé obou společností podepsali v Paříži dohodu, která otevírá cestu k jejich případnému spojení. Výsledkem by mohla být společnost s výší ročních tržeb na úrovni dvou miliard EUR a s portfoliem smluv v hodnotě asi 6,5 miliardy EUR. Akcie nové holdingové společnosti by měly být rozděleny rovným dílem mezi francouzskou a německou stranu. Předpokládá se, že nově vzniklá společnost by disponovala větší konkurenceschopností na světových trzích se zbraněmi a měla by podstatně větší výzkumně-vývojový potenciál. To současně dává předpoklad pro zachování a budoucí zvyšování počtu pracovních míst v západní Evropě v této oblasti průmyslu.

Německá firma Krauss-Maffei Wegmann s současné době realizuje upgrady tanků typu Leopard 2 a podílí se na výrobě kolových obrněných vozidel Boxer a pásových obrněných vozidel Puma. Francouzský Nexter Systems nabízí tanky Leclerc, kolová obrněná vozidla VBCI a samohybné houfnice CAESAR.

Pokud vznik nové holdingové společnosti schválí regulační orgány EU, tak její vytvoření by mohlo proběhnout někdy na začátku roku 2015. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                  Leclerc                                                               Leopard 2A7

                     (foto: AlfvanBeem / PD)                                        (foto: AMB Brescia / CC BY)

 

 

Diskusní téma: Nexter a KMW plánují vznik holdingu

Datum: 03.07.2014

Vložil: David

Titulek: Leclerc?

Domníval jsem se, že výrobní linka Leclerců byla zcela zrušena -a tím tedy padla i možnost jejich další výroby

Datum: 02.07.2014

Vložil: Xawier

Titulek: sny a realita

Nechci být příliš skeptický, ale ruku na srdce-kolikrát se v západní Evropě již spojovali (nejen) zbrojovky rovným dílem a jak to v drtivé většině případů dopadlo?

Jakmile jedna ze stran začne mít pocit, že tahá za kratší konec,je po projektu...

Vyhledávání

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz