internetový armádní magazín

Nikaragua nemá plány na pořízení letounů MiG-29

02.03.2015 19:55

Středoamerická Nikaragua nemá v dohledné době žádné plány na nákup ruských víceúčelových bojových letounů MiG-29. Vyplývá to z prohlášení plukovníka Manuela Rocha Guevary, který zastává funkci náčelníka tiskové služby ozbrojených sil státu Nikaragua.
Prohlášení náčelníka tiskové služby popírá nedávno zveřejněnou informaci o akvizici ruských bojových letounů pro boj proti obchodu s drogami, kterou poskytl brigádní generál Adolfo Zepeda při příležitosti návštěvy delegace Ministerstva obrany RF.
Proti pořízení bojových letounů hovoří i fakt, že vojenský rozpočet státu Nikaragua v letošním roce klesl o 9,9%. Militarybox, CC BY-SA

                                                                  MiG-29SMT
                                                     (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)


 

Diskusní téma: Nikaragua nemá plány na pořízení letounů MiG-29

Datum: 03.03.2015

Vložil: David

Titulek: Nikaragua

Také si myslím, že Nikaragui by stačily nějaké lehčí letouny, třeba JAK-130. Ale vzpomínám si, že na sklonku osmdesátých let tehdejší sandinisté ( v čele s dnešním prezidentem Ortegou) měli zájem o dodávku moderních stíhaček a tehdejší Sovětský svaz je nechtěl dodat, což poněkud poškodilo jejich vztahy. Trochu později se hovořilo o dodávkách Su-25, to zas přerušil rozpad Sovětského svazu. Ale vzhledem k tomu, že mi je tahle země sympatická, nějaké moderní letouny bych jí přál

Datum: 03.03.2015

Vložil: Žid

Titulek: Nikafuckingragua

Nemyslím si, že by Nikaragua potřebovala moderní víceučelové leouny, to spíše by se mělo jednat o vrtulové proudové letouny na boj proti pašerákům, či úočné vrtulníky, ostatně vojensky nejlépe v oblasti je El Salvador (Izrael jim pomáhal s reformou armády)

Datum: 02.03.2015

Vložil: semtam

Titulek: Nikaraguan Air Force

Tak tahle chudá země si o pořízení moderních bojových letadel může jen zdát. To už spíš Super Tucano a kdyby chtěla i přesto mít proudové letouny, tak kategorie jako je JAK-130, K8 nebo i náš L-39NG :)

Vyhledávání