internetový armádní magazín

Nizozemsko, Norsko a Polsko budou společně vyjednávat o nákupu tankovacích letadel

19.12.2014 18:50

Nizozemsko, Norsko a Polsko se rozhodly pro společné jednání s firmou Airbus Defence and Space o možnosti nákupu tankovacích a multifunkčních letounů Airbus A330 MRTT. Projekt společného jednání je otevřen i dalším zemím, které uvažují o možnosti pořízení letounů tohoto typu. Tuto informaci zveřejnila Evropská obranná agentura, která je koordinátorem celého projektu společného nákupu letounů a jejich budoucího společného provozování.

Stroje Airbus A330 MRTT mají být vybaveny tankovací stanicí s pevným ráhnem na konci trupu a dvojicí tankovacích stanic s hadicemi na křídlech. Dosažení počáteční bojeschopnosti prvních letounů je naplánováno na rok 2019. Rozvoj kapacit pro doplňování paliva za letu je jednou z oblastí, která je Evropskou obrannou agenturou považována za prioritní. Militarybox, CC BY-SA

                                                             Airbus A330 MRTT 

                                                      (foto: Outisnn / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Nizozemsko, Norsko a Polsko budou společně vyjednávat o nákupu tankovacích letadel

Datum: 21.12.2014

Vložil: Cenda

Titulek: Tanker

Jen by me zajimalo, kdo bude rozhodovat o tom, jak je pouzit v nejakem konfliktu. Myslim, ze je lepsi model, koupit a pak pronajimat, ale vlastnik a ten kdo rozhoduje je jen jeden. Tj. se dopredu domluvit, my koupime a vam je za techto podminek budeme poskytovat.

Vyhledávání

Array