internetový armádní magazín

Nová modifikace vozidel Tigr-M pro SPECNAZ

08.06.2014 09:30

Ruské vojenské jednotky speciálního určení (SPECNAZ) začaly před několika dny přebírat nová lehká víceúčelová obrněná vozidla AMN 233115 Tigr-M SPN. Jedná se novou modifikaci automobilu GAZ Tigr-M, která vznikla na základě požadavků sil speciálního určení a je určena pro plnění úkolů průzkumu, hlídkování, doprovodů konvojů a palebné podpory. Prvních deset vozidel Tigr-M SPN si převzaly jednotky 3. gardové samostatné brigády Centrálního vojenského okruhu.

Ruské ministerstvo obrany v únoru letošního roku objednalo zatím 24 vozidel Tigr-M SPN. Objednávky dalších budou pravděpodobně následovat. 

Tigr-M SPN je vybaven vznětovým motorem o výkonu 153 kW (205 hp) a automatickou pětistupňovou převodovkou s hydroměničem nebo mechanickou šestistupňovou manuálně řazenou převodovkou. Na komunikaci s pevným povrchem dosahuje maximální rychlost 125 km/h.

Vnitřní uspořádání vozidla je variabilní a kromě řidiče a velitele může přepravovat až 8 vyzbrojených vojáků. Mezi speciální vybavení vozidla patří rušič radiových signálů užívaných u nástražných výbušných systémů a rozšířená paleta moderních spojovacích zařízení. Vozidlo má zesílené pancéřování a v případě potřeby může být v místě stropního průlezu vybaveno dálkově ovládanou zbraňovou stanicí vyzbrojenou kulometem ráže 7,62 mm až 14,5 mm nebo automatickým granátometem kalibru 30 mm. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                   Tigr-M SPN

                                                     (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

                                                                    Tigr-M SPN

                                                       (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Nová modifikace vozidel Tigr-M pro SPECNAZ

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání