internetový armádní magazín

Nové systémy REB pro letouny F-15 asi dodá společnost Boeing

12.03.2015 17:40

Americká společnost Boeing se pravděpodobně stane vítězem výběrového řízení na dodávky nových systémů radioelektronického boje EPAWSS (Eagle Passive/Active Warning and Survivability System) pro stíhačky amerického vojenského letectva typu F-15 Eagle. Kontrakt na nové elektronické systémy bude mít hodnotu asi 7,6 miliardy dolarů.

Vybavení stíhaček F-15 úplně novými systémy radioelektronického boje je považováno za nezbytné vzhledem k faktu, že tyto stroje budou u amerického vojenského letectva sloužit až do 2040. Nový elektronický systém EPAWSS bude asi na 413 letounech F-15 nahrazovat již zastaralý systém TEWS (Tactical Electronic Warfare System) postavený ještě na technologiích sedmdesátých let minulého století.

Systém radioelektronického boje EPAWSS obsahuje soustavu nových digitálních pasivních varovných radarových přijímačů, tak i soustavu těch nejmodernějších rušiček.

Letouny F-15 by mohly spolu se systémy EPAWSS získat i infračervené detekční stanice (IRST - infrared search and track), které by měly být schopny i na větší vzdálenosti rozeznávat typy detekovaných letounů. Militarybox, CC BY-SA

                                                                    F-15C Eagle

                                                                (foto: USAF / PD)

 

 

Diskusní téma: Nové systémy REB pro letouny F-15 asi dodá společnost Boeing

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání