internetový armádní magazín

Nové úkoly pro ruské modernizované bombardéry

15.06.2014 18:10

Podle plánů ruského ministerstva obrany by ruské vojenské letectvo mělo v letošním roce obdržet deset modernizovaných bombardérů Tupolev Tu-22M3M. V následujících letech by se počet modernizovaných strojů tohoto typu, které zamíří k jednotkám letectva měl zvýšit na dvanáct kusů ročně. 

Bombardérům Tu-22M3 je v poslední době přikládána ruským ministerstvem obrany zvýšená důležitost, a to se odráží v enormním zájmu o jejich modernizaci a vybavení špičkovými elektronickými systémy. Jedná se o reakci na americké snahy budování prvků protiraketové obrany v zemích NATO v Evropě. Bombardéry Tu-22M3M, pokud to bude situace vyžadovat, mají na svá bedra vzít úkoly preventivních úderů na řídící a informační centra těchto amerických systémů na evropském kontinentě. Rusové začínají modernizovaná "Tůčka" nazývat "stíhačkami evropské protiraketové obrany".

Technicky vzato jsou americko-ruské šachy ohledně protiraketové obrany zajímavou věcí, ale Evropani by měli být velmi obezřetní, protože tahle hra hrozí přeměnou jejich domovů na krátery. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                          Tupolev Tu-22M3

                                                  (foto: A. Wilson / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Nové úkoly pro ruské modernizované bombardéry

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz