internetový armádní magazín

Novým Air Force One bude Boeing 747-8 Intercontinental

29.01.2015 13:05

Novým letounem Air Force One, který používá U.S. Air Force pro přepravu amerického prezidenta, se stane typ Boeing 747-8 Intercontinental. Tento typ nahradí dosud používaný VC-25A (dva kusy) vycházející ze stroje Boeing 747-200B.

Americké ministerstvo obrany má v plánu koupit celkem tři stroje typu Boeing 747-8 Intercontinental, které budou patřičně upraveny a dovybaveny podle požadavků vojenského letectva. Smlouva na nákup letounů bude podepsána v průběhu letošního roku. Velké proudové stroje označované jako Air Force One, které jsou určeny pro přepravu nejvyššího představitele Spojených států amerických jsou ve své podstatě luxusní létají rezidence prošpikované těmi nejdokonalejšími spojovacími, navigačními a obrannými systémy, které jsou schopné zastávat funkci létajícího velitelského stanoviště. 

Nové prezidetské stroje by měly zůstat ve službě asi 30 let. Firma Boeing je zodpovědná za veškeré jejich zkoušky, certifikace a výcvik letových posádek. Typ Boeing 747-8 je nejnovější a největší verzí populární B747. Délka tohoto stroje je 76,3 m a jeho křídla mají rozpětí 68,5 m. Militarybox, CC BY-SA 

                                       prototyp letounu Boeing 747-8 Intercontinental

                                                 (foto: Dave Subelack / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Novým Air Force One bude Boeing 747-8 Intercontinental

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání