internetový armádní magazín

Ozbrojené síly Nového Zélandu budou vybírat novou útočnou pušku

26.06.2014 15:40

Ministerstvo obrany Nového Zélandu zahájilo výběrové řízení na nové útočné pušky pro všechny armádní složky, tedy - pozemní vojsko, letectvo a námořnictvo. Nové zbraně mají u ozbrojených sil Nového Zélandu nahradit více než dvacet let používané rakouské pušky Steyr, vyrobené licenčně v Austrálii.

Nový Zéland si vybral pušky Steyr ráže NATO 5,56 mm do výzbroje svých ozbrojených sil v roce 1987 a jejich dodávky k jednotkám byly zahájeny o rok později, tedy v roce 1988. V tehdejší době představovaly pušky Steyr velmi moderní zbraně postavené v konfiguraci bull-pup a vybavené integrovaným optickým zaměřovačem s 1,5 násobným zvětšením. I v současné době jsou tyto pušky hodně používány řadou armád, a v řadě různých modifikací.

Pušky Steyr jsou dnes u ozbrojených sil Nového Zélandu před koncem své životnosti a jejich náhrada se jeví ministerstvu obrany jako nezbytná. Nové zbraně musí být podle plánů vybrány ve výběrovém řízení a nakoupeny do roku 2016. Mělo být pořízeno asi osm tisíc útočných pušek s denními i nočními zaměřovači a dalším příslušenstvím. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                              novozélandští vojáci s puškami IW Steyr

                                                   (foto: NZ Defence Force / CC BY)

 

Diskusní téma: Ozbrojené síly Nového Zélandu budou vybírat novou útočnou pušku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz