internetový armádní magazín

PAK TA - další ruský perspektivní letecký komplex

21.03.2014 10:20

Ruský letecký průmysl zahájil práce na novém vojenském těžkém transportním letadle. O letounu se bude pravděpodobně velmi brzy mluvit jako o stroji PAK TA (Pespektivnyj aviacionnyj kompleks transportnoj aviacii), tedy "perspektivním leteckém komplexu transportního letectva". Celý projekt je na úplném začátku a s jeho dokončením se počítá až na konci příštího desetiletí. V projektu se angažují konstrukční kanceláře Iljušina a Mjasiščeva a několik dalších organizací včetně institutu CAGI, jehož odborníci budou zkoumat předložené návrhy.
Požadavky na nový těžký transportní letoun ještě nebyly přesně definovány a budou v blízké budoucnosti předmětem konzultací s ruským ministerstvem obrany a dalšími potencionálními zákazníky. Prostornost a celkový objem nákladového prostoru nového letadla by měla být stanovena v souladu s předpokládanými úlohami a charakteristikami předpokládané výstroje a výzbroje. Podle současných trendů se však zdá, že rozměrové parametry nákladového prostoru se nebudou výrazně odlišovat od parametrů, kterými disponuje současný stroj Iljušin Il-76. Ani aerodynamický vzhled nového transportního letounu nebude pravděpodobně radikálně jiný. Mělo by jít o stroj s širokým válcovitým trupem, vysoko položeným křídlem a motory v zavěšených gondolách. Militarybox, CC BY-NC-SA

          zatím poslední ruská novinka v oblasti transportních letadel - Iljušin Il-76MD-90A (Il-476)

                                                    (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: PAK TA - další ruský perspektivní letecký komplex

Datum: 21.03.2014

Vložil: Xawier

Titulek: těžké transportní letadlo

Logický krok... Jsem také celkem zvědav, jak rusové naloží s modernizací, respektive výhledově náhradou An-124. Vzhledem k okolnostem.

Smutný jsem z An-70, což už se dnes dá asi považovat za (předem) mrtvý projekt.

Datum: 21.03.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: těžké transportní letadlo

S An-70 máte asi pravdu. Je to skvělé letadlo, které ale provází nekonečná smůla.

Vyhledávání

Array