internetový armádní magazín

Po modernizaci křižku Admirál Nachimov projde stejnou modernizací i křižník Petr Veliký

21.01.2014 09:25

Podle ruské loďařské korporace OSK proběhne po předání modernizovaného raketového křižníku Admirál Nachimov (Projekt 1144 Orlan, Třída Kirov) ruskému námořnictvu stejná modernizace i na křižníku Petr Veliký.
V současné době modernizaci podstupující křižník Admirál Nachimov má být předán ruskému námořnictvu v roce 2018. Ve své nové podobě má být vybaven modernizovaným pohonným systémem, úlně novými elektronickými systémy řízení, systémy řízení palby a zbraňovými systémy. Na jeho palubě má být podle strohého vyjádření současného velitele ruského námořnictva admirála Viktora Čirkova až osmdesát  jednotek raketových zbraní různého určení. Základ budou tvořit rakety komplexu Kalibr, které umožní křižníku zasahovat i proti pozemním cílům. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                              křižník Petr Veliký

                                                    (foto: RIA Novosti / CC BY-SA)

Diskusní téma: Po modernizaci křižku Admirál Nachimov projde stejnou modernizací i křižník Petr Veliký

Datum: 21.01.2014

Vložil: Terminator

Titulek: škoda

Asi hodně záleží na tom v jakém stavu zbylé lodě jsou, v nedávné době jsem viděl pár fotografií Nachimova, bylo to těsně před tím, než se rozhodlo o jeho modernizaci. Vypadal dost špatně, lo´D byla celá orezlá a velmi zanedbaná. Ják tedy asi vypadá Ušakov nebo Lazarev

Datum: 21.01.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Modernizácia

Škoda že sa neplánuje modernizácia zvyšných dvoch lodí tohoto projektu (Admiral Ušakov a Admiríl Lazarev).

Datum: 21.01.2014

Vložil: David

Titulek: Má to smysl?

Tak podle mne to smysl má, vždyť jsou to jedny z mála lodí, které dokáží zabezpečit kruhovou protivzdušnou obranu. A třeba nové plánované torpédoborce (21956?)přijdou až kdoví kdy. Navíc ty lodě mají dostatečnou technickou životnost, takže se to prostě vyplatí - i přesto, že provozní náklady těchto lodí jsou asi hodně veliké.
Mne jen překvapuje, že se vůbec nehovoří o modernizaci křižníků 1164 Moskva, které přitom také představují výkonné jednotky, jsou provozně méně náročné, ale již také mají svá léta a modernizace by jim mohla životnost výrazně prodloužit.

Datum: 21.01.2014

Vložil: Terminator

Titulek: úvaha

Obludy obludný, má v dnešní době smysl stavět nebo modernizovat něco tak obrovského? I přesto, že tyto lodě mají určitě slušnou protiletadlovou a protiraketovou obranu jsou obrovským a "snadným"
cílem

Datum: 21.01.2014

Vložil: David

Titulek: Re: úvaha

Když uvážím, jak silnou protiletadlovou a protiraketovou výzbroj tyto lodě mají (a modernizace ji má dál posílit), tak si nejsem jist, zda jsou opravdu snadným terčem.

Vyhledávání