internetový armádní magazín

Pokračování výroby letounů F-15 a F-18

06.06.2014 10:20

Americká společnost Boeing je údajně velmi optimistická ve věci pokračování výroby svých bojových letounů řady F-15 a F-18, prohlásil to na nedávné obranné konferenci v Singapuru její generální ředitel Chris Chadwick.

Boeing předpokládá, že podepíše smlouvu s U.S. Navy na dodávku dalších 22 letadel radioelektronického boje EA-18G Growler, a bude tak moci udržet v chodu výrobní linku F-18 minimálně další dva roky. Vznikne tak čas na získání nových objednávek na nové verze F-18, které jsou intenzívně nabízeny. Podle Boeingu existuje naděje, že nové F-18 (Advanced Super Hornet) by se mohly prosadit proti F-35A ve výběrových řízeních v Dánsku a v Kanadě.                

 

 

Letouny F-18 mají podle hodnocení velmi dobrý základ a dostatečně velký modernizační potenciál, což by spolu s dobrou cenou mohlo přivést nové zákazníky.

Výrobní linka F-15 má díky zakázkám v arabském světě fungovat stabilně až do roku 2018. Nové verze F-15 (Silent Eagle) budou pochopitelně dále nabízeny na světovém trhu, protože podle Boeingu existují zákazníci, kteří nepožadují letouny s výraznými charakteristikami stelth a upřednostňují stroje s vlastnostmi, které nabízí právě F-15. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

                                                      

 

Diskusní téma: Pokračování výroby letounů F-15 a F-18

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz