internetový armádní magazín

Příliš drahé houfnice M777 - Indie je připravena zrušit jejich nákup

02.07.2014 09:55

Indie je připravena zrušit plánovaný nákup 145 amerických tažených houfnic M777 ráže 155 mm. O jejich nákupu se vážně hovoří již řadu let, ale nyní se zdá, že získávají na váze argumenty o jejich vysoké pořizovací ceně.

Konečné rozhodnutí ve věci nákupu amerických houfnic ještě nebylo učiněno, ale za nabízenou cenu 5 milionů dolarů za kus Indie tyto zbraně nekoupí. Alternativní houfnice domácí indické provenience Dhanus stojí necelou polovinu této částky. 
Indická rada pro zakázky v oblasti obrany schválila navrhovanou akvizici houfnic M777 vyrobených společností BAE Systems v dubnu 2013. Mělo by jít o první indický nákup tažených houfnit po téměř tří desítkách let. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                  houfnice M777A2
                                                              (foto: U.S. Army / PD)

 

 

 

Dřívější zpráva: Americké houfnice M777 pro Indii

 

 

Diskusní téma: Příliš drahé houfnice M777 - Indie je připravensa zrušit jejich nákup

Datum: 04.07.2014

Vložil: jsk

Titulek: M777 má význam jen pro aerommobilní jednotky

díky své hmotnosti jí lze přepravovat v podvěsu pod vrtulníkem, je jasné že to není zadara - v kontrukci jsou použity titanové konstukční prvky...

Datum: 04.07.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: M777 má význam jen pro aerommobilní jednotky

Indové se musí rozmyslet co chtějí. Jestli chtění něco extra, musí extra zaplatit. Třeba jen vyhrožují a snaží se dojednat lepší cenu. BAE Systems možná na tuto hru přistoupí, něco málo sleví a budou spokojeni všichni.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

Hodinky.cz