internetový armádní magazín

Proces předání Vladivostoku může být zahájen v příštím týdnu

12.02.2015 20:15

Podle ruské agentury Interfax, která se odvolává na vojenské a diplomatické zdroje, může být již příští týden zahájen proces předání výsadkové lodě Vladivostok francouzské třídy Mistral ruskému vojenskému námořnictvu. K vlastnímu fyzickému předání plavidla by tak mohlo dojít asi v první polovině března.

Určitý optimismus ve věci předání plavidla postaveného francouzskými loděnicemi STX je údajně výsledkem posledního jednání o urovnání krize na Ukrajině, kterého se v běloruském Minsku účastnili vrcholní představitelé Běloruska, Ruska, Německa, Francie a Ukrajiny.

Připomeňme, že k předání Vladivostoku ruskému vojenskému námořnictvu mělo podle plánu dojít již 14. listopadu 2014. Militarybox, CC BY-SA 

                            výsadková loď Vladivostok ve francouzském přístavu Saint Nazaire

                                                    (foto: Quoique / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Proces předání Vladivostoku může být zahájen v příštím týdnu

Datum: 13.02.2015

Vložil: Terminator

Titulek: předání Vadivostoku

Myslím si to samé jako Xawier, pouze mne zaráží, že se o obchodu ještě uvažuje, když v nedávné době někdo za Rusy psal, že Mistraly jsou neohrabané stroje, že umí vyrobit podobné a možná lepší. Že by uražená ješitnost Ruska ????

Datum: 13.02.2015

Vložil: David

Titulek: Re: předání Vadivostoku

Tak Mistraly v současné době představují světovou špičku. Rusko by možná dokázalo něco obdobného vyvinout, ale jak dlouho by to trvalo? Vývoj, výroba - to je běh na dlouhou trať, trvalo by to nejméně 10 let, možná i více. A ruské námořnictvo vzhledem k zastaralosti svých jednotek nové výsadkové lodě potřebuje již nyní

Datum: 13.02.2015

Vložil: Xawier

Titulek: záminka

Pro Francii asi dobrá příležitost k vyřešení problému...

Vyhledávání