internetový armádní magazín

Protiradiolokační střela Ch-58UŠK - zkoušky dokončeny, výroba bude zahájena v příštím roce

17.11.2014 13:50

Ruská korporace TRV dokončila státní závěrečné zkoušky protiradiolokační řízené střely Ch-58UŠK vhodné především pro vnitřní zbraňové šachty letounů nové generace, jako je Suchoj T-50 (PAK FA). Podle vyjádření představitelů TRV je Ch-58UŠK zcela nový produkt, který nemá se starými střelami řady Ch-58 téměř nic společného. Nová střela je o půl metru kratší, má upravené nosné plochy a kormidla s možností složení a především nový naváděcí systém s širopásmovým pasivním radarem schopným zaměřit aktivní radiolokátory pracující v kmitočtovém pásmu od 1,2 až do 11 GHz.  

Nová protiradiolokační řízená střela je dílem společnosti MKB Raduga sídlící v Dubně u Moskvy. Střela má hmotnost 650 kg, délku 4,19 m, průměr těla 0,38 m a rozpětí rozložených ploch 0,8 m. Je vybavena vysoce výbušnou bojovou hlavicí o hmotnosti 149 kg. Maximální rychlost střely je 4200 km/h a lze ji odpalovat z letounu letícího rychlostí 0,47 až 1,5 machu a ve výšce od 20 do 20 tisíc metrů. Podle výšky odpálení se pak pohybuje maximální dosah střely v rozsahu 76 až 245 km. Pravděpodobnost zásahu cíle s maximální odchylkou do 20 m je asi 80%.

Střelu Ch-58UŠK budou moci na běžných vnějších podvěsech používat i letouny Su-30, Su-34, Su-35 a MiG-35. Sériová výroba střel se má rozběhnout v příštím roce. Militarybox, CC BY-SA 

                     protiradiolokační řízená střela Ch-58UŠK(E) s rozloženými nosnými plochami

                                                      (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Protiradiolokační střela Ch-58UŠK - zkoušky dokončeny, výroba bude zahájena v příštím roce

Datum: 17.11.2014

Vložil: Zdeněk P.

Titulek: Ch-58UŠK - rozměry

O víkendu jsem zachytil podobnou zprávu na Palbě, kde se hovoří, že Ch-58UŠK/UŠKE má poloviční délku oproti staré Ch-58. Nějak mi to "nesedí" s jinde uváděnými údaji, ani s údaji uváděnými zde. Jak to je?

Datum: 17.11.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Ch-58UŠK - rozměry

Pokud myslíte příspěvek ve vlákně PAK FA, přidaný 14.11., tak ten nepovažujem zrovna za šťastný. Co se však řeší na Palbě, je především věcí Palby a Váš dotaz by měl být tedy směrován na Palbu.
Příspěvek obsahuje kopec nepravd, a asi by si zasloužil opravu. Pokud by měla být UŠK délkově poloviční, musela by disponovat rozměrem kolem 2,4 m. O takové délce lze však silně pochybovat a fotografie to potvrzují. Zavádějící a nešťastně pojatý je též údaj ohledně verzí a označení - UŠK/UŠKE a použití radiolokační hlavice od Ch-31A (!!!!!!!). Korunu pak všemu dává poznámka pod obrázkem, která uvádí, že podvěsný proudový motor v pozadí zřejmě patří střele Ch-55. Avšak není tomu tak. Viděný motor je součástí střely řady Ch-59.
Takže ještě jednou .... hurá na Palbu!

Vyhledávání

Array