internetový armádní magazín

První série letounů Suchoj T-50 začne být dodávána na konci roku 2016

16.06.2015 10:55

Představitelé ruského leteckého průmyslu se na letecké výstavě ve francouzském Le Bourget vyjádřili k nejbližší budoucnosti ruských víceúčelových bojových letounů nové generace Suchoj T-50 programu PAK FA.
Podle jejich slov neexistují žádné závažné překážky, které by mohly zpomalit nebo dokonce vrátit o nějaké kroky zpět celý program. Vývoj údajně probíhá dobře a zkušební exempláře letounu prokazují v testech plnění všech určených specifikací. V letošním roce se do zkoušek zapojí další tři stroje, které mají umožnit další výrazné rozšíření testovacího programu. První sériové letouny budou dodány ruskému letectvu na konci roku 2016 a na počátku roku 2017.
Dá se však předpokládat, že celková úsporná opatření ve vojenské oblasti vyvolaná současnými menšími příjmy ruského státního rozpočtu budou mít za následek pořízení výrazně menšího počtu letounů nové generace PAK FA v nejbližších letech. Militarybox, CC BY-SA

                                                                    Suchoj T-50

                                                      (foto: D. Zherdin / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: První série letounů Suchoj T-50 začne být dodávána na konci roku 2016

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Fake letoun

Nabízí se také otázka, jestli Su50 není jen změna tvaru s technologií Su35 a technologického demonstrátoru Su37 a možná také Sú-47.

Datum: 16.06.2015

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Fake letoun

To je jako kdyby jsis kladl otázku, jestli nová Škoda Superb není jen změnou tvarů Škody Favorit:))

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Re: Fake letoun-škoda

Jak to,škoda auperb nemá stejný motor,jako favorit. Superb nemá stejnou elektroniku,desing,jako rodina Su27/50

Datum: 16.06.2015

Vložil: jsk

Titulek: Zatím jich bude dodáno

12 ks, pak se uvidí..

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Zatím jich bude dodáno -12

To nebude sériová výroba. Těch 12 ks. jsou testovací letadla. Sériová výroba/linka se nerozjíždí.

Datum: 16.06.2015

Vložil: David

Titulek: PAK FA

Tak podle mne jich bude rozhodně více než 30, v takovém případě by se vývoj opravdu nevyplatil. Ty počty se opravdu několikrát měnily, což je ale u takovýchto programů zcela běžné. Ale pokud vím, nejmenší možné se pohybovaly mezi 70 - 100 ks. I to by ale podle mne bylo velmi málo.
Osobně si myslím, že chybou byl nákup většího množství letounů Su-30. Vím, je to výkonný letoun, byl relativně snadno k dispozici. Ale podle mého názoru bylo lepší spokojit s s modernizací Su-27 -a ušetřené prostředky použít na program T-50.
Ale program T-50 jako takový je životný a předpokládám, že o něj bude slušný zájem v zahraničí, minimálně u tradičních odběratelů ruské letecké techniky - Alžírsko, Vietnam atd

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: 30 okamžitě

Podle mě pokud Rusko nenakoupí min. 30 ks. Su-T50,bude celý program vnímán jako kachna. Jen podpoření vědecké základny a moužnou implementaci technologií do současných letounů řady Su-27-35. Rusko zatím nikoho nepřesvědčilo o životaschopnosti a finanční realnosti projektu PAK FA.

Datum: 16.06.2015

Vložil: Superme

Titulek: Re: 30 okamžitě

Oni nemají důvod někoho přesvědčovat. V roce 2016 by mělo být předáno 12ks pro testování.

Těch objednaných kusů budu podle mého více než 100 nejen v Rusku, ale také Indii. Krom toho, zájem bude zcela jistě i jinde v zahraničí.

Datum: 16.06.2015

Vložil: Xawier

Titulek: Re: 30 okamžitě

:D

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Realita

Nakolik je vlastně Su50 stroj páté Generace. Povrchová ůprava a zpracování je pouhým okem znatelně nižší,nízké kvality. Motory nepředstavují žádný posun. Spíše mi připadá, že daná modernizace motoru, nebo-li pouhá úprava je vlastně vrchol evoluce motorů rodiny Su27-30. Kde jsou ty významné specializace. Obávám se, jestli Rusové nechtějí přeskočit generaci a na svět nehrají blamáž. Což je ruským standardem. Su50 mi příjde jako exportní letoun do 3 zemí Afrika,Dálný Východ,Čína,Indie.
Vůbec mi nepřipadá jako High level 5. Gen. Fighter. Podle mě se Rusko bude snažit vyzdvihovat tento letoun a silně nabízet ho na trhu,to vše podpoří zavedením malého počtu strojů do RF, nebo ho spíše nezavede vůbec. Zisk s exportu si ušetří na vývoj 6. gen. Myslím, že Rusko s tímto strojem příliš nepočítá a Su50 je politický letoun v nejlepším případě na export. Zajímám se o PAKFA už dlouho a tento scénář má největší pravděpodobnost. Inu Rusko si zvykli, že ji všichni baští jejich propagandu. Doba SSSR je však pryč a zákeřný a podlý komunismus už nestačí držet krok.

Datum: 16.06.2015

Vložil: up

Titulek: Re: Realita - zcela jinde

Zajímavě to podaná Propaganda zcela z mimo realitu . Ještě jsme ani neviděli sériový stroj pro ruské VVS a už se hází špína za každou cenu. Rusové nejsou padlý na hlavu a samozřejmě by nevytvořili "nějakou kachnu" za astronomické náklady. Motory jsou zatím jen provizorní, a jak znám rusy, tak k žádným velkým nákupům nového stroje ( vlastně budoucnosti ruského letectva, a skutečně si nemohou dovolit ztratit ve vývoji i výzbroji celou jednu generaci, to si může myslet jen řádně zpracovaný jedinec) nedojde, dokud nebudou všechny komponenty, včetně motorů na patřičné úrovni, vyjma malých sériích. A ano doba SSSR je již dávno pryč, a komunismus ani nestačil fyzicky začít fungovat (jen socialismus s kom. ideály).

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Realita-je rudá,ale modrý mrak roste

Náklady-kdo říká že jsou astronomické, v případě F22,F35 to sedí-jsou to nové letouny postavené od nuly,ne žádná modernizace jako Su30,50.Mnoho technologií byly získané jako modernizace. Vlastně nový není ani drak. Co se týče financí tak realita jde ruku v ruce se snižováním nákladů na vyspělost stroje.

Komunismus/Socialismus stále přetrvává jak v Rusku tak v bývalých satelitech SSSR. Spíše bych to nazval jako despotický/mafianský socialismus. Ale dost s politikou. Tady se řeší Su50. A žádná špína se na Su50 neháže. Vypadá to spíše jako současný stav.

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: proč tomu tak je

Ruské vědecko-technické kapacity jsou nenávratně rozrušeny. Chybí lidé,platy,vývoj,školství všechno je v hrozném stavu/kotupce,politický režim/.
Proto nejspíš udělali atraktivní modernizaci a politicky se vše uvádí na pravou/rudou míru pro obyvatelstvo
Faktem,ale je,že vývoj ustal v 80-90 letech. Pokud jde o nové technologie,schopnosti stroje je nutné vyvinout zcela nové systému.Vývoj od začátku a toho dnešní Rusko není schopné. Proto si myslím,že sázejí až na 6. Generaci,na vše mají čas dokonce se začátkem vývoje 6.Gen jsou stejně/oznámení/ jako USA.
USA to dělá stejně/teda s tím malým rozdílem,že jejich stroj 5. Gen. F22 RAPTOR splnil svůj účel / tzn. Měl potkačit všechny členy rodiny Su27,toho myslím je schopen/ .Momentální situace je taková,že F22 je v útlumu,protože nedostal příležitost Su27 dát pořádnou nakládačku/SSSR zkrachoval-škoda že mezi tím napáchal tolik zločinů na ekonomice,etice,morálce,vývoji,lidech v bývalých satelitech/ a dnešní vývoj USA je zaměřen na výceúčelové letouny. V USA se pracuje na 6.gen,skutečné srovnání,skutečné měření sil a možná skutečný boj nastane až v 6. Generaci. Teda jestli dnešní Rusko to pod tíhou sankcí,emigrace, sniživání cen sorových surovin zvládne.to ukáže až čas. Není ale pochyb,že Su50 je pozadu a to velmi.

Datum: 17.06.2015

Vložil: :)

Titulek: Re: proč tomu tak je

Asi nemá cenu na tohle vůbec reagovat. Byl jste někdy v Rusku? Možná by vás překvapilo že tam lidé nežijí v kartonových krabicích. :D Co se týče školství, tak není na horší úrovni než v Evropě, naopak spousta studentů studuje na Evropských školách a patří k nejlepším viz. čvut, vše. A veřte mi že jen málo z nich tu chce zůstat, protože ty peníze co budou mít v Rusku tady nedostanou. A nemyslím si, že by emigranti ze Střední Asie a Číny byli pro Rusko zas taková zátěž :)

Datum: 17.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Re: proč tomu tak je-hrozná zpráva

Dobře tedy.Jeden hrozná zpráva za všechny. V Rusku bylo a možná je velké množství mladých lidí do 30 let-sebevrazi. Už s tak nehostinné a nesnesitelné situace začali mladí postupně páchat sebevraždy /žádné nebo směšné příjmy,nedostatek pracovních míst,,obrovská korupce a kriminalita.Tak si mladí řekli,že v nebi to nebude horší. No ruská vláda tyto lidi začala postupně zavírat do psychiatrických léčeben,ale zanedlouho to byl každý 20 mladý pak 15 a číslo se snižovalo.Nakonec to nedávno prasklo a řešilo se to v EU. ČR to v malém dělala také,protože hodně lidí nemá práci za více jak 12 000 Kč. Minulý rok se nucené zavírání do léčeben zrušili a můžeš se stát bezdomovcem svobodně. Nevím,jak to Rusko vyřešilo s těmi ,,blázny".Ale u nás byla praktika léky na hlavu a jdi dělat za 10000kč.To dělají lidé,kteří nechtějí ze sebe dělat novodobé otroky. Na vlastní oči byl o tom pořad, na webu a v reálném životě kolem nás je toho spousta. Tohle je ruský nádech a vzpomenutí minulých dob,to co je zde strašné je v Rusku ještě horší...JINAK SE BAVÍME O PAKFA a o realnoati ruské ekonomiky pro financování těchto programů v návaznosti na sociální problémy Ruska a jeho pachu v bývalých satelitech.....PROSÍM NEMAZAT ADMINE...JE TO PRAVDA!

Datum: 22.07.2015

Vložil: cateye

Titulek: Re: Re: Re: proč tomu tak je-hrozná zpráva

Vaše zmatené blábolení a překvapivá orientace v oblastech psychiatrické léčby dává tušit, že nejste zcela duševně zdráv a máte s tím osobní zkušenosti. Prosím zdržte se názorů ve kterých si potřebujete dokázat vlastní pravdu a nevyjadřujte k věcem, se kterými máte jen neosobní zkušenost zkreslenou prostřednictvím médií.

Datum: 16.06.2015

Vložil: Superme

Titulek: Re: Realita

Tak určitě si Čína bude kupovat T-50, když vyvíjí vlastní J-20, J-31 a J-23. Indie je jasná, však to vyvíjí spolu s Rusy.

Jinak tou předposlední větou jste jasně ukázal, jak moc objektivně hodnotíte :) Takže snad jen... Rusové hold nedali vše na stealth, tak možná proto ho nemá na pohled tak dokonalí. Motory se vyvíjí, ale zřejmě jste člen výzkumu a proto víte, že nebudou představovat žádný posun.

Datum: 16.06.2015

Vložil: sf

Titulek: Ruské strje s nápisem Made in CHINA

Tak pozor stroje J20,J31 a třeba Z19 nebo bojové věže na nových čínských vozidlech jsou ruské /To vše stvořili Rusové,hádej proč J-20 vývoj tak dramaticky ustal /to proto,že Rusko už nepomáhá/ ne tak silně. Pokud jde o mystický J-23 duch s názvem Copy of America /myslím,že bude tak neviditelný jak právě je-

Datum: 16.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Ruské stroje s nápisem Made in CHINA

Oprava Z19 za Z10/tedy Kamov/
Oprava/Omluva-hrubé pravopisné chyby / psáno na mobilu,automatické opravy,nekompletní knihovny,přehmaty/

Datum: 17.06.2015

Vložil: :)

Titulek: Re: Re: Ruské stroje s nápisem Made in CHINA

Na jednu stranu Rusové nemají mozky na to udělat vlastní letadlo a na druhou je frkaj v číně? :D

Datum: 17.06.2015

Vložil: sd

Titulek: mozek,penize,studenti,emigranti

Mozky mají,nemají finance,Čína má finance.Rusko má vyvinuté technologie z 90. Let,které jen modernizuje. Nemají rozvinuté tržní hospodářství/navíc obrovská korupce,kriminalita/ Studenti jsou chytří,ale školství stojí za nic,to jak je to u nás, je v Rusku tisíckrát horší, to nemluvím o uplatnění,to asi nemá cenu ani řešit.Ruští emigranti utíkají do země zaslíbeně ČR a pak dále na západ.
Trochu jsis to upravil

Datum: 17.06.2015

Vložil: :)

Titulek: Re: mozek,penize,studenti,emigranti

Nepleť si Rusi a Ukrajince, Moldavce, Armény jen proto že mluví rusky. Rusové sem utíkají možná jako turisti nebo kupovat domy v KV. Jinak spousta čechů pracuje v Rusku třeba ve stavitelství, strojírenství. A podívej se na projekty typu Olympiada, MS fotbal. To stojí víc než PAK FA.

Datum: 18.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Vor

Ty myslíš VORY V ZAGONĚ nebo ruské Oligarchy,ti jsou už ve Francii a Nizozemí. V KV je už jsou jen VORY.

Datum: 18.06.2015

Vložil: sd

Titulek: PAKFA

Mimochoden byl jsem velký fa da SU-50 a na zde na militaryboxu jsem vedl velikou diskuzi a silně se letounu zastával,jak bude mít plazmový stealth,jak má ukryté lopatky pod krycími úhly a že bude mít jinou taktiku boje proti F22 a tak podobně,myslím že realita je taková jak jsem napsal. SU50 bude rad že ho vůbec zavedou a prodají...to ostatní je jasné. Není to pokročilý letoun 5.gen a proto Rusové na něm i šetří.Rusko umělo postavit konkurence schopná letadla a proto si myslím,že sázejí na 6.gen.
Dále mě zajímá náhrada za Su-31-možná bude taky zajímavý a ten J-31 by si mohli rusi rozpracovat do podoby novéhoMigu...Možná už na tom dělají...

Datum: 18.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: PAKFA

Mig31

Datum: 15.07.2015

Vložil: veterán 47

Titulek: Re: Re: Pánovi sd

Pozorne som si prečítal tie Vaše úvahy. Myslím si však že by Vám nezaškodil širší rozhľad a trošku sa pozrieť aj do dejín vývoja jak techinky tak i ekonomiky. Základy vývoja F 22 spočívaju v zistení, že americké lietadla už jednoducho nestačia kvalitatívne na ruske stroje,preto bolo potrebné príjsť z riešením ako sa dostať nepozorovane k protivníkovi, zasadiť mu úder a tým získať početnú prevahu v nasledujúcom boji zblízka. Vývoj prostriedkov elektronického prieskumu nezadržiteľne napreduje preto si myslím že jak F 22, F 35, B 2 tak i T 50 čaká osud F 117 a svet bude znova patriť klasickým lietedlam.
Ekonomika, USA sú najzadlženejší štát na svete. Svetoví ekonómovia a hlavne tí americkí v blízkej budúcnosti očakávajú pád dolara a predpovedajú, že ak sa USA nespamätajú, tak ich čaká osud Grécka.

Datum: 26.07.2015

Vložil: veterán 47

Titulek: Re: Re: Re: Pánovi sd

Ešte malý dovetok USA vo svojej histórii ešte nešli do žiadného konfliktu v ktorom nemeli jasnú materiálnu a technickú prevahu prevahu. Vo Vietname bojovali proti Migom 15 a 19 ktoré nemáli radar a Migy 17 s radarom by sa dali spočítať na dvoch rukách, preto lebo velenie vietnamského letectva a piloti sami dávali prednosť kanónom pred RS Migy 21 sa do bojov zapajali len výnimočne, preto lebo každý jeden útočiací stroj doprevádzali najmenej dve stíhačky. Preto používali taktiku vystrel a uteč. Obdobne to bolo aj napr. v Iraku kde bol pomer cca desať ku jednej. Preto Saddám nariadil odlet bojových lietadiel, ktorým sa to podarí do nepriateľského Iránu.

Záznamy: 1 - 27 ze 27

Vyhledávání