internetový armádní magazín

První tanky Armata dorazí k jednotkám v počtu 32 kusů

07.10.2014 20:55

Podle vyjádření generálplukovníka Olega Saljukova, vrchního velitele ruských pozemních sil bude první partie nových hlavních bojových tanků (T-14) na univerzální těžké pásové platformě Armata, která dorazí k jednotkám ihned po absolvování státních zkoušek typu (ty mají trvat minimálně rok až rok a půl, ale není jasné datování jejich začátku) čítat 32 vozidel. Jedná se o výzbroj jednoho  tankového praporu, který podrobí vozidla zkouškám odpovídajícím všem fázím výcviku u jednotky a experimentálním vojenským operacím na samé hranici možností, a to v různých klimatických podmínkách. Na základě výsledků těchto zkoušek u tankového praporu pak budou objednána další, patřičně upravená a dopracovaná vozidla. 

Tank na platformě Armata má v "ruské tankové škole" představovat největší vývojový skok od doby zavedení tanků řady T-64, které sebou přinesly zavedení nabíjecích automatů a snížení počtu členů osádek na tři osoby. Nové tanky budou mít zcela oddělený prostor osádky od zbraňových systémů se zásobami munice, zcela odlišně (kontejnerově) řešenou bojovou věž, která umožní rychlejší opravy nebo výměny poškozených částí, speciálně řešenou zbraňovou stanici velitele, která bude začleněna do nového aktivního obranného systému tanku, radilokátor monitorující okolí vozidla, koncepčně nové motory s novými převodovkami atd.

Nové tanky na platformě Armata mají být spolu s dalšími nově připravenými bojovými vozidly Kurganěc-25 (pásové BVP) a Bumerang (kolové BVP/OT) poprvé předvedeny na velké vojenské přehlídce v Moskvě v květnu 2015. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

 

Diskusní téma: První tanky Armata dorazí k jednotkám v počtu 32 kusů

Datum: 09.10.2014

Vložil: semtam

Titulek: T-14

Tak Armata možná bude pro někoho zklamáním. Nebude se jednat se vší pravděpodobností o higtech tank. Brala se také náročnost ekonomické a sériové výroby. Museli dojít k nějakým kompromisům. Co mě v článku zaujalo, je to, že má být představen spolu s Bumerangem a Kurgaňcem. To by znamenalo, že na Rudém náměstí uvidíme zcela novou techniku.

Datum: 09.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: T-14

Máte pravdu, Armata, jak již i na Militaryboxu bylo psáno, zdaleka nebude ten "super tank", kterým měl být T-95. Výčet novinek na Armatě budí dojem velkoleposti, ale tank bude přebírat i řadu starších již známých řešení. U Armaty bylo ve velké míře přihlíženo k ekonomické stránce věci, byly brány v potaz ruské technologické a výrobní možnosti.
Armata má být opravdu předvedena spolu s Kurgancem a Bumerangem, ale tyto dvě "mašinky" mají k sériové výrobě ještě o kousek dál než Armata. Ruská armáda stále objednává nové série BTR-82A a ve výrobních halách jsou řady BMP-3. Bumerang se navíc bude muset ještě "poprat" s domácí konkurencí od Kamazu a ve hře možná bude i vozidlo Atom.

Datum: 09.10.2014

Vložil: semtam

Titulek: Re: Re: T-14

Díky za upřesnění

Datum: 10.10.2014

Vložil: TU6

Titulek: Re: Re: T-14

Nevím o Bumerangu prakticky nic,ale přeji úspěch Atomu

Datum: 08.10.2014

Vložil: Zdeněk P.

Titulek: tank Armata

Máte informaci nebo představu kolik tanků Armata v současnosti existuje?

Datum: 08.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: tank Armata

Přesnou informaci nemáme, tento údaj prostě není dosažitelný, a to již pomalu "začínáme myslet rusky". Je obdivuhodné, jak se Rusům podařilo zatím utajit podstatnou část věcí kolem Armaty, podobu tanku, podobu komponentů atd.
Pravděpodobně existuje několik tanků ve fázi rozestavěnosti, přípravy stavby nebo jakéhosi soustřeďování částí. Na základě dedukcí a získaných informací předpokládáme, že existují dva až tři prototypy, nebo jeden prototyp a jeden až dva různé demostrátory. Máme tři obrázky "něčeho", co by možná mělo být přídí Armaty a hromadu, zatím neutříděných informačních "střípků", které nehodláme "pouštět" jako zaručené zprávy.

Datum: 08.10.2014

Vložil: Jsam

Titulek: new weapons

... k letounu T-50 - poznámka redakce

Podle informaci je zrejme, ze nove typy strel jsou nebo do 2015 budou k dispozici.Jedna se vsak o zdokonalene jiz pouzivane zbrane.Perspektivni zbrane pro T50 /hyperzvukove,vysokomanevrove strely co snesou velke pretizeni, strely s extremne velkym doletem,strely ktere je mozno vypoustet vzad/ty dnes existuji/ + nova presne navadena munice bude k dispozici po 2015 spise kolem roku 2020 nebo jeste pozdeji.

Motory jsou rozdeleny do 3 etap. Prvni etapa je pouzivana na prototypech a na prvni predserii.Mozna i prvni vlne seriovych stroju.Druha generace se momentalne vyviji a pry treti generace bude hranata, hranaty tvar motoru s nizkou stopou.

Datum: 08.10.2014

Vložil: flanker.27

Titulek: Armata

Musím přiznat, že jsem zvědavý, jak bude tank skutečně vypadat.

Datum: 08.10.2014

Vložil: Terminator

Titulek: tank na platformě Armata

je květen 2015 reálný, nebo je to pouze výkřik a v květnu se dočteme, že se představení opět posouvá o nějaký čas...., neví někdo jak je to s letounem T 50 - kolem celého programu je poslední dobou nějak moc ticho

Datum: 08.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: tank na platformě Armata

Podle všech prohlášení, dostupných informací a náznaků je květen 2015 reálný. S tímto termínem předvedení se počítá jako s hotovou věcí. Prototypy existují a jezdí.

Datum: 08.10.2014

Vložil: flanker.27

Titulek: Re: tank na platformě Armata

... k letounu T-50 - poznámka redakce

Poslední zprávy o T-50 ze září říkají, že je hotová nová výzbroj (nové typy střel), se kterými se pro něj počítá. Zbývá tak dokončení vývoje nových motorů.

Záznamy: 1 - 11 ze 11

Vyhledávání