internetový armádní magazín

Rafale míří do Egypta - u Dassaulta dávají chladit šampaňské

06.02.2015 20:00

Podle francouzského tisku dosáhla Francie předběžné dohody s Egyptem o dodání 24 víceúčelových bojových letounů Dassault Rafale egyptskému vojenskému letectvu. Dohody bylo dosaženo za pomoci francouzské exportní a kreditní banky COFACE, která se zaručila za celou polovinu nákladů na transakci (za bankou pravděpodobně stojí Saúdská Arábie). Egypt musí zahájit celou operaci složením zálohy ve výši 500 milionů EUR. Pokud ke složení dojde, bude podepsána závazná smlouva.

První letouny Rafale by se mohly podle optimistických odhadů dostat do Egypta již srpnu letošního roku. Šlo by o stroje ze stavu francouzského vojenského letectva. Militarybox, CC BY-SA

                                      letoun Dassault Rafale B francouzského letectva

                                                           (foto: USAF / PD)

 

 

Dřívější zpráva 16.1.2015 : Egypt je blízko pořízení stíhaček Rafale a fregat FREMM

 

 

Diskusní téma: Rafale míří do Egypta - u Dassaulta dávají chladit šampaňské

Datum: 08.02.2015

Vložil: David

Titulek: Rafale

Mne osobně překvapuje, že půjde o letouny francouzského letectva. Ona Francie snižuje počet svých letounů? Prodej starších Mirage-2000 jsem chápal, ale tohle mi přijde maličko divné.

Datum: 08.02.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Rafale

Bylo by to dočasné řešení. Až by byly vyrobeny a připraveny nové letouny pro Egypt, tak by byly francouzské stroje vráceny.

Datum: 07.02.2015

Vložil: Pepa

Titulek: Rafale

Že by se konečně podařilo Dassaultu prolomit smůlu? Určitě to má nějakou návaznost na boj o zakázku v Indii. Francouzi přemluvili šejky, aby dali peníze Egyptu, Egypt dostane peníze, které utratí za francouzské Rafale, Rafale v Egyptě rozhoupe Indy k akci. Co získají šejkové od Francie za peníze "vtlačené" do Egypta, to je otázkou.

Datum: 07.02.2015

Vložil: Alexa123

Titulek: .

Najvyšší čas aby sa konečne dostali aj mimo Francúzsko. Osobne týmto resp. európskym lietadlám fandím - nie všade musia byť Američania.

Vyhledávání