internetový armádní magazín

Řecko chce modernizovat systémy S-300

19.06.2014 07:15

Podle představitelů ruské obchodní společnosti Rosoboronexport by Řecko rádo požádalo Rusko o modernizaci systémů protivzdušné obrany S-300. Informace vešla ve známost po jednání na zbrojní výstavě Eurosatory 2014 ve Francii. Určitý problém však představují momentálně výrazně zhoršené vztahy mezi NATO a Ruskem v souvislosti s probíhajícími událostmi na Ukrajině.

Řecko je členem NATO od roku 1952, kdy bylo do aliance přijato vrámci prvního kola rozšiřování spolu se svým sousedem a regionálním rivalem Tureckem. Řecko je jedinou zemí NATO, která nově získala do své výzbroje ruské systémy protivzdušné obrany S-300. Ty byly původně v polovině devadesátých let zakoupeny Kyprem (za řecké peníze), ale pro značné protesty Turecka, které se jimi cítilo ohroženo byly přenechány Řecku a přesunuty na řecký ostrov Kréta. Řecko na konci devadesátých let pak v Rusku k systémům S-300 ještě nakoupilo i protiletadlové systémy Osa-AKM. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

 

Diskusní téma: Řecko chce modernizovat systémy S-300

Datum: 19.06.2014

Vložil: Terminator

Titulek: Řecko

Co jsem již za nějakou dobu viděl, tak Řecko má hodně techniky od Ruska, myslím, že má i vrtulníky, BMP a někde bylo, že i pár kusu tanků.

Datum: 19.06.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Řecko

Ano, máte pravdu. Řecko má i jinou ruskou vojenskou techniku.

Datum: 19.06.2014

Vložil: juro78

Titulek: Re: Řecko

ano napriklad aj obrie vznasadla

Datum: 19.06.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Řecko

Mohu jen připomenout, že byla nakoupena i BMP-3 - a to přestože byl k dispozici domácí typ Kentaurus. A BMP-3 byla Řeky vysoce hodnocena

Datum: 20.06.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Řecko

Bude to asi tím, že Řecko se cítí ohrožené Tureckem a musí si proto v rámci možností vybírat techniku pro válku a ne pro předvádění na přehlídkách nebo honění pěstitelů makovic.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Prozdravi.cz