internetový armádní magazín

Ruské robotické vozidlo k ochraně raketových komplexů

18.04.2014 08:00

Ruské strategické raketové síly začnou testovat lehké průzkumné a bojové robotické vozidlo MRK VN Od společnosti IRZ určené pro ochranu důležitých míst a základen raketových komplexů. Jedná se o stroj na pásovém podvozku s rádiovým dálkovým ovládáním do vzdálenosti 5 km od řídící jednotky, nebo schopné působit samostatně na předem naprogramované trase s maximálně deseti otočnými body. Vozitko je schopné čekat ve skrytu v režimu spánku až 7 dnů, aktivně působit po dobu cca 10 hodin a dojet na vzdálenost až 250 km. Na vozítku je instalována plně otočná stabizovaná plošina s průzkumnými optoelektronickými systémy s vysokým rozlišením pro použití ve dne i v noci a lafeta umožňující usazení kulometů ráže 7,62 mm nebo 12,7 mm, případně granátometu ráže 30 mm.

Úvodní zkoušky vozidla MRK VN mají podle zveřejněných informací proběhnout ve dnech 21. až 22. dubna u Vojenského ústavu Serpuchova nedaleko Moskvy a na střelnici v Klimovsku. Mají být otestovány především jízdní vlastnosti, systémy dálkového řízení, integrace s ochranným vozidlem raketových systémů Tajfun-M a střelba lafetovanými zbraněmi. V případě kladného posouzení schopností robotického voziddla budou jeho zkoušky pokračovat na polygonu raketových sil Ruské federace Kapustin Jar v regionu Astrachaň. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Video přidáno 21.4.2014

Diskusní téma: Ruské robotické vozidlo k ochraně raketových komplexů

Datum: 18.04.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: MRK

Podrobnější konkrétní informace, než ty co byly uvedeny v článku zatím chybí. Na vozidle na obrázku je namontován kulomet PKTM jehož délka je necelých 120 cm, takže o celkové velikosti vozidla si můžete udělat vlastní úsudek. Rychlost pohybu vozidla v terénu překračuje rychlost pohybu člověka a o pohon se stará spalovací motor. Jestli jde o motor vznětový nebo zážehový nevíme.

Vyhledávání

Array