internetový armádní magazín

Ruské tanky Armata budou vybaveny radary

23.01.2014 09:45

Nové ruské tanky postavené na jednotné těžké pásové platformě Armata budou vybaveny několika typy radiolokátorů využívající stejné technologie jako radiolokátory vyvinuté pro ruský víceúčelový bojový letoun páté generace - Suchoj T-50.

Radiolokátory na tancích Armata budou mít přísně modulární konstrukci což umožní jejich snadnější modernizaci v budoucnu, ale hlavně jednodušší servis a opravy v bojových podmínkách. Většina nejdůležitějších a nejdražších modulů radiolokátorů bude umístěna pod silnými pancíři uvnitř tanku a bude velmi dobře chráněna proti poškození. Moduly umístěné na povrchu obrněnce budou v případě svého poškození nebo totálního zničení lehce vyměnitelné za nové.

Podle vyjádření ruského vícepremiéra Dmitrije Rogozina bude příprava technologií na masovou výrobu komponentů radiolokátorů trvat asi do začátku roku 2016. To znamená, že na první tanky Armata, které mají přijít k armádě v letech 2014 až 2015 budou radiolokátory montovány dodatečně.    

Armaty budou mít minimálně dva radilokátory - jeden vřazený do systému řízení palby (radiolokátor pozemních a nízkoletících cílů) a jeden patřící novému systému aktivní ochrany. Podle zveřejněných údajů má jít o radiolokátory KA-BAND o 26,5 - 40 GHz s anténami AESA vyrobenými nízkoteplotní keramickou technologií. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

 

 

Diskusní téma: Ruské tanky Armata budou vybaveny radary

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání