internetový armádní magazín

Rusko a Čína vyvinou společně nový těžký vrtulník

11.11.2014 10:45

Podle vyjádření představitelů ruské holdingové společnosti Vrtulníky Ruska, Rusko a Čína budou realizovat společný vývoj nového těžkého vrtulníku. Technická konfigurace a výkonnostní charakteristiky nového společného stroje by měly být definovány do konce února roku 2015. V současné době se jedná o rozdělení odpovědnosti jednotlivých stran ve společném projektu, o účasti konstrukčních kanceláří a o použití vhodných technologií.

Předběžná dohoda mezi Ruskem a Čínou o společném vývoji těžkého vrtulníku byla dosažena v červenci letošního roku. Předpokládá se, že stroj bude konstrukčně vycházet z ruského vrtulníku typu Mil Mi-26. Jeho prázdná hmotnost by se měla pohybovat kolem osmatřiceti tun, což je asi o deset tun více než má Mi-26. Militarybox, CC BY-SA 

                                                        ruské vrtulníky Mil Mi-26

                                                    (foto: D.A. Mottl / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Rusko a Čína vyvinou společně nový těžký vrtulník

Datum: 12.11.2014

Vložil: Viper

Titulek: Mi-26

Tak to potěš koště. To bude "kolotoč". Ze zveřejněných zkušeností uživatelů Mi-26 jsem nabyl dojmu, že dvacetšestka je asi tak limit pro vrtulník klasické koncepce nejen z konstrukčního hlediska, ale také uživatelského... Jak je vidět, nebojí se ještě větší potvory :-).

Datum: 11.11.2014

Vložil: Xawier

Titulek: 38t

...tak to je poprvé, co se dočítám, že se jedná o prázdnou hmotnost. Zatím jsem žil v domnění, že to má být maximální vzletová hmotnost:)

Vyhledávání