internetový armádní magazín

Rusko a Egypt rozšíří vojensko-technickou spolupráci

12.08.2014 19:45

Podle ruských zdrojů se Rusko a Egypt, po jednání egyptského prezidenta s ruským protějškem, dohodly na dalším výrazném rozšíření vojensko-technické spolupráce. 

Již v listopadu loňského roku se země dohodly na  dodávkách vojenského materiálu v hodnotě více než 3 miliardy dolarů, které zahrnují i 24 bojových letadel MiG-29M/M2 (MiG-35), 12 bitevních vrtulníků Mi-35M, vrtulníky Mi-17, protiletadlové systémy Tor-ME, raketové systémy pobřežní obrany K-300P Bastion, protitankové systémy Kornet, ruční zbraně, velké množství střeliva atd.

Egypt v období let 2005 až 2012 dovezl z Ruska vojenský materiál v celkové hodnotě asi 1,85 miliardy dolarů. Pro srovnání - ve stejném období z USA dovezl  materiál v hodnotě 6,86 milardy dolarů, což je asi 3,7 krát více.
Další prohlubování spolupráce Ruska a Egypta bude především pro Egypt asi velmi výhodné, protože Rusko pravděpodobně nabídne více než přijatelné ceny některých svých výrobků, které budou moci být částečně hrazeny egyptskými zemědělskými produkty. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                    MiG-35D
                                                  (foto: Dmitrij Pichugin / GNU-FDL)

 

 

Dřívější zpráva 15.2.2014 : Egyptské letectvo možná dostane letouny MiG-35

 

Diskusní téma: Rusko a Egypt rozšíří vojensko-technickou spolupráci

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání