internetový armádní magazín

Rusko-egyptská dohoda o letounech MiG-29M

25.05.2015 19:30

Podle ruského tisku se Rusko definitivně dohodlo s Egyptem na podpisu smlouvy o dodání celkem 46 víceúčelových bojových letounů MiG-29M (MiG-35) do Egypta. Podpis smlouvy má proběhnout v nějbližší době. 

Dodávky nových MiGů mají být součástí diverzifikace výzbroje egyptského letectva. Nové MiGy mají nahrazovat zastaralé letouny čínské a ruské provenience jako jsou J-7 a MiG-21.

Pro společnost RSK MiG bude smlouva s Egyptem představovat zajištění práce na několik let. Půjde o největší kontrakt na letouny řady MiG-29 za poslední poměrně dlouhé období. RSK MiG momentálně plní menší objednávky letounů MiG-29K a MiG-29SMT od ruských leteckých sil a letounů MiG-29K od leteckých sil Indie. Militarybox, CC BY-SA 

                                                                     MiG-29M2

                                                      (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Rusko-egyptská dohoda o letounech MiG-29M

Datum: 28.05.2015

Vložil: David

Titulek: MiG-29

Vzhledem k současnému trendu zbrojních akvizicí Egypta bych tipoval spíše čím dál výraznější odklon od USA. Pravda, nebude to nějaká orientace výlučně na Rusko, ale stejně tak již nyní Egypt čím dál více spoléhá na dodávky z Číny a Francie, hovoří se o možnosti dodávek z Turecka. Samozřejmě, realizovatelné je to jen díky financím z Saúdské Arábie a SAE. Ale souhlasím s Míšou - takováto politika může změnit poměry v celém regionu

Datum: 27.05.2015

Vložil: sd

Titulek: MIGs

No jo Mígy opět ve hře, pro chuší státy dobré řešení.

Datum: 28.05.2015

Vložil: jsk

Titulek: Re: MIGs

Náklady na údržbu MiGů 29 nejsou zrovna malé, proto jsem se jich také zbavili, důvody pro nákup MiGů budou asi trochu jiné..

Datum: 27.05.2015

Vložil: Míša

Titulek: Egypt

Těžko soudit, ale zde bych být Izraeelem, tak raději zbrojím taky. Po převratu člověk neví, co Egyptani zamýšlí. Ale takováhle poměrně značná modernizace a odklon od západních typů něco naznačuje.

Datum: 26.05.2015

Vložil: David

Titulek: MiG-29

O tom kontraktu se hovoří již několik let - a tak mne trochu překvapuje, že se to podařilo dotáhnout do konce. Překvapuje mne i relativně vysoký počet objednaných letounů. Spolu s nedávno objednanými Rafale představují pro egyptské letectvo určitý posun od stavu, kdy to vypadalo, že že egyptské letectvo se bude skládat jen z F-16. Zjevně další krok k odklonu Egypta od USA

Datum: 28.05.2015

Vložil: jsk

Titulek: Re: MiG-29

On to nemusí být nutně "odklon" od USA, al eUSA mají velmi přísné protikoupční zákony a a Egypt je arabská země a její generálové a úředníci také musí z něčeho žít..

Datum: 28.05.2015

Vložil: D.i.p

Titulek: Re: MiG-29

Složení výzbroje z východní i západní provenience není zase tak neobvyklé. A zřejmě to bude čím dál více častější. Je to způsob jak docílit nějaké nezávislosti, resp. jak závislost rozložit do více stran.

Vyhledávání