internetový armádní magazín

Rusko investuje miliardy rublů do vysokorychlostních vrtulníků

13.05.2014 14:45

Podle vyjádření představitelů ruského ministerstva průmyslu a obchodu investuje Rusko do projektu vývoje perspektivního vysokorychlostního vrtulníku asi 7,5 miliardy rublů. Další prostředky do tohoto projektu vloží holdingová společnost Ruské vrtulníky. 

Výzkumné práce vázané k vývoji vysokorychlostního vrtulníku byly v Rusku, pod záštitou ministerstva obrany, ministerstva průmyslu a obchodu a společnosti Ruské vrtulníky zahájeny v loňském roce a navazují na starší dříve prováděné experimenty. Samotný vývoj nového rychlého vrtulníku má být, jak již bylo dříve oznámeno rozdělen do dvou fází. V první fázi mají být postaveny a testovány prototypy s maximální rychlostí jen s asi o 25% vyšší než je běžná u současných strojů a v druhé fázi pak prototypy svojí maximální rychlostí odpovídající určeným specifikacím. Testování prototypů první fáze má být zahájeno v období let 2018-2020. 

Ruské konstrukční kanceláře Mil a Kamov do současné doby představily několik návrhů vysokorychlostních vrtulníků. Nejznámější jsou Mi-X1, Ka-90 a Ka-92. Jako nejrychlejší je prezentován stroj Ka-90, který by měl mít speciální dvoulistý skládací rotor a v zádi zabudovanou dvouproudovou pohonnou jednotku, která mu má umožnit dosahovat rychlost až 800 km/h. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                         model vrtulníku Ka-90

                                                   (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

 

Dřívější zpráva: Vývoj rychlých vrtulníků v Rusku 

 

 

Hodinky.cz

Diskusní téma: Rusko investuje miliardy rublů do vysokorychlostních vrtulníků

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

Hodinky.cz