internetový armádní magazín

Rusko možná dodá vrtulníky Mi-35M do Pákistánu

02.06.2014 12:25

Rusko zrušilo embargo na dodávky vojenské techniky a dalšího vojenského materiálu do Pákistánu a zahájilo s Pákistánem vyjednávání o dodávkách bitevních vrtulníků Mil Mi-35M.

                                                         bitevní vrtulník Mi-35M

                                                 (foto: Dmitry Zherdin / CC BY-SA

 

Sovětský svaz a následně i Rusko dlouhodobě dobrovolně uplatňovalo embargo na zbraně do Pákistánu. Uplatňování embarga bylo především gestem vůči Indii, která byla a je "spojencem" Sovětského svazu, respektive Ruska v dané oblasti a protivníkem Pákistánu.

Podle ruských zdrojů však v poslední době dochází k postupnému rozšiřování obchodu s Pákistánem a k rozšiřování bilaterální spolupráce i ve vojenské oblasti.

Rusko již dodalo do Pákistánu několik vrtulníků Mi-8/Mi-17 v čistě civilním provedení, a od roku 2002 postupně i 26 víceúčelových strojů Mi-171. Dodány byly i čtyři starší vrtulníky Mi-8 dříve užívané ozbrojenými silami RF.

                                                          Mi-171 pákistánské armády

                                                          (foto: Asuspine / GNU-FDL)

 

Rusko nevylučuje budoucí spolupráci s Pákistánen v oblasti pozemní vojenské techniky, včetně možných dodávek obrněných vozidel. Vyčkávat bude také na vývoj spolupráce Pákistánu a Ukrajiny v oblasti tankové techniky. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Rusko možná dodá vrtulníky Mi-35M do Pákistánu

Datum: 03.06.2014

Vložil: David

Titulek: Mi-35

Mne osobně docela překvapuje, že tyto vrtulníky jsou stále tak žádané - i přes letitost konstrukce. Ale zájmu Pákistánu se příliš nedivím - vzhledem k problémům s různými povstaleckými oddíly na severu země. Pákistán se údajně zajímal i o turecké TA-129, ale vedle poměrně vysoké ceny byla negativně hodnocena i jejich odolnost. A v tomto směru naopak jsou Mi-35 stále na úrovni.

Datum: 03.06.2014

Vložil: Viper

Titulek: Re: Mi-35

No mne to nepřekvapuje. Je to dokonalé válečné "spotřební zboží". Ale v tom nejlepším slova smyslu!!! Když je něco dobré a funguje to, není potřeba to zásadně měnit... A nezáleží na době vzniku. I náboji 9x19 je letos už 112 let.

Datum: 03.06.2014

Vložil: Refael

Titulek: Embargo

Myslel jsem si, ze uz davno Rusko zrusilo zbrojni embargo do Pakistanu.
Vzdyt Pakistanci maji delsi dobu tanky T-90 a nemaji jich malo, i kdyz proti Indii jich je malo.

Datum: 03.06.2014

Vložil: Juno

Titulek: Re: Embargo

Pákistánská armáda nemá ruské tanky T-90, ale ukrajinské T-84.

Datum: 02.06.2014

Vložil: Xawier

Titulek: citlivá záležitost

Jsem zvědavý, co na to ta Indie? Na druhou stranu když si vezmu, kolik zbrojních programů (a hlavně jak velkých?!) uzavřela Indie v poslední době s USA, ani bych se Rusku nedivil, kdyby jí chtěli uštědřit políček. Věřím, že v Rusku si dokáží spočítat, jestli se jim to vyplatí...

Datum: 03.06.2014

Vložil: David

Titulek: Re: citlivá záležitost

Indie je pro Rusko čím dál významnějším strategickým partnerem - a já si myslím, že její význam dále poroste. Ale řekl bych, že i vzhledem k počtu vrtulníků to nevnímá jako své zásadní ohrožení. Její letecké síly a vojsková PVO jsou na takové úrovni, že by si s nimi poradily. A pro Rusy to je prostě jen další výhodný byznys

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz