internetový armádní magazín

Rusko nabídlo Bělorusku výrobu vojenských komponentů

25.07.2014 06:10

Alexandr Surikov, ruský velvyslanec v Bělorusku ve svém prohlášení pro agenturu RIA Novosti uvedl, že Rusko nabídlo Bělorusku výrobu několika tisíc položek komponentů pro ruský obranný průmysl. Tyto komponenty byly do současnosti, nebo nedávné minulosti odebírány od ukrajinských výrobních podniků. Rusko má podle některých vrcholných představitelů stále zájem o spolupráci s ukrajinskými podniky, ale je připraveno v horizontu měsíců, maximálně roku nahradit drtivou většinu ukrajinských komponentů produkty vlastních firem, nebo produkty získanými v jiných státech, i když to sebou přinese určité problémy. 

Agentura RIA Novosti v této souvislosti připomíná vyjádření prezidenta Ukrajiny, P. Porošenka o zákazu vojensko-technické spolupráce ukrajinských podniků s Ruskem.
Spolupráci s ukrajinskými podniky s vojenskou výrobou však začíná postupně odbourávat i Čína. V nedávné minulosti slibně se rozvíjející se spolupráce v oblasti vznětových motorů pro obrněná bojová vozidla je dnes téměř zmrazena a je pravděpodné, že budou ukončeny i jiné společné projekty.  Militarybox, CC BY-NC-SA 

 

Diskusní téma: Rusko nabídlo Bělorusku výrobu vojenských komponentů

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz