internetový armádní magazín

Rusko prodá Číně systémy S-400 Triumf

28.03.2014 09:45

Rusko prodá Číně nejmodernější protiletadlové systémy S-400 v exportní verzi. Těmito systémy budou pravděpodobně vyzbrojeny až čtyři prapory. V současné době probíhají intenzivní jednání mezi Ruskem a Čínou, která mají dořešit všechny podrobnosti smlouvy o prodeji a hlavně konečnou cenu. Probíhající jednání o systémech S-400 potvrdil i ředitel Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Alexandr Fomin. 

Pokud dojde k brzkému podepsání kupní smlouvy, sytémy S-400 mohou být do Číny začít dodávány od roku 2016. Dřívější termín není možný, protože výrobce musí přednostně plnit dodávky pro ruské ozbrojené síly v rámci státního programu vybrojování. 

Díky systémům S-400 bude moci Čína kontrolovat vzdušný prostor nejen nad svým územím, ale také nad Tchaj-wanem a částečně nad japonskými ostrovy. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                   S-400 Triumf

                                                       (foto: A. Toritsyn / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Rusko prodá Číně systémy S-400 Triumf

Datum: 02.04.2014

Vložil: jsk

Titulek: Odpověď USA:

AGM88E, JSOW_ER, JASSM_ER, MALD, MALD-J, GBU-43, F-18G Growler,
O B-2, F-22, F-35 ani nemluvě...

Datum: 10.07.2014

Vložil: bensala

Titulek: Re: Odpověď USA:

Smiešne...

Datum: 28.03.2014

Vložil: Caminante

Titulek: Čína podle ruského vzoru

Jakmile Čína rozmíst tyto velmi pokročilé prostředky PVO, lze očekávat, že podle ruského vzoru půjde "bránit zájmy" svých občanů mimo své současné mezinárodně platné hranice. Protože armády států dotčených oblastí čínského "národního zájmu" nedisponují účinnými prostředky elektronického boje nutnými k eliminaci tohoto PVO systému, získá tak Čína strategickou výhodu v boji o nadvládu ve vzdušném prostoru a její letecké síly poskytnou krytí útočícím námořním jednotkách.

Datum: 28.03.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Čína podle ruského vzoru

V tom prípade im to američania s radosťou dodajú. A určite zadarmo.

Datum: 29.03.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Čína podle ruského vzoru

Je to trochu mimo, ale moderní protiletadlové systémy si pořizují i další země regionu - Indie, Vietnam atd. Stejně tak si tyto státy pořizují i moderní nadzvukové letouny s účinnou výzbrojí. Takže já myslím, že to je trochu i hra o prestiž a další jev v čím dál intenzivnějších zbrojních závodech této oblasti

Vyhledávání