internetový armádní magazín

Ruským BMP-3F se v jihovýchodní Asii daří

20.06.2014 11:00

Podle prohlášení Igora Sevasťanova, představitele ruské obchodní organizace Rosoboronexport byla zahájena jednání s ozbrojenými silami Filipín o možnosti dodávek bojových vozidel pěchoty BMP-3F. Tato vozidla jsou ve světě dobře hodnocena a v přírodních a klimatických podmínkách jihovýchodní Asie se dostatečně osvědčila. Příkladem mohou být dodávky do Indonésie, která zařadila bojová vozidla BMP-3F do výzbroje své námořní pěchoty.

Indonéská námořní pěchota je s BMP-3F velmi spokojena a označuje je za "mocné ruské zařízení", které je velmi dobře použitelné na písčitých plážích, v bažinách i v horách. BMP-3F se vyznačují velkou palebnou silou, dobrými jízdními a plavebními schopnostmi, jednoduchou obsluhou a poměrně nenáročnou údržbou. Jedná se o velmi solidní výrobek s velkým modernizačním potenciálem.

Filipínská vláda před nedávnem oznámila rozhodnutí realizovat několik výzbrojních programů vedoucích k výraznému posílení protivzdušné obrany a ochrany pobřeží země. Pořízení nových plovoucích bojových vozidel pěchoty a plovoucích lehkých tanků zapadá do těchto plánů a inspirace Indonésií je vzhledem k určité rivalitě zemí oblasti jihovýchodní Asie pochopitelná. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

                           

Diskusní téma: Ruským BMP-3F se v jihovýchodní Asii daří

Datum: 23.06.2014

Vložil: David

Titulek: BMP-3

Zajímavé je, že jde právě o Filipíny, které se orientují převážně na americkou, resp. západní výzbroj

Datum: 23.06.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Re: BMP-3

Orientovat se na americkou techniku se sice můžou, ale když není v Americe nic podobného k dostání, co pak? Američani se snaží kazit Rusům obchody kde se dá, ukrajují jim z jejich krajíce v zemích, které byly dříve ruským zbraním zaslíbené, a tak není se co divit, že Rusové zase dělají psí kusy, aby se vtlačili do zemí kde kralovali Američani.

Datum: 24.06.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Re: BMP-3

Souhlas. Před časem jsem natrefil na jednu analýzu ze začátku osmdesátých let - a podle té měl být největším odběratelem amerických zbraní v Jižní Americe Venezuela. Stačil příchod Cháveze - a všechno bylo docela jinak. A dnes - mnohá schémata z doby studené války padají. Otázkou je, co s tím udělá "nová studená válka", kterou různí publicisté předpokládají

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz