internetový armádní magazín

Ruští námořníci zůstanou ve francouzském Saint-Nazaire až do okamžiku předání prvního ruského Mistralu

03.12.2014 19:35

Podle posledního vyjádření vysokých představitelů ruské obchodní společnosti Rosoboronexport, ruští námořníci čekající na předání výsadkového plavidla (podle ruské klasifikace - UDK) Vladivostok třídy Mistral, zůstanou ve francouzském přístavu Saint-Nazaire až do okamžiku předání. Dosud se počítalo s pobytem maximálně do konce roku 2014. Pokud to bude potřebné, bude údajně všem osobám prodlouženo francouzské vízum na další pobyt i v roce 2015.

Celkem asi čtyři stovky ruských námořních specialistů a námořníků tvořících dvě základní posádky lodí Mistral přicestovaly do Saint-Nazaire koncem června. Do Ruska se měly vrátit po provedeném výcviku spolu s lodí Vladivostok, jejíž předání mělo proběhnout nejpozději 13. listopadu. Obě ruské posádky absolvovaly výcvik podle plánu a v předpokládaném rozsahu. První posádka byla s lodí Vladivostok na moři v polovině září, druhá pak na konci října.

V Rusku byly zatím podle zpráv dokončeny první kusy námořních bitevních vrtulníků Kamov Ka-52K Katran, které se mají stát výzbrojí ruských Mistralů. První lety nových vrtulníků se očekávají počátkem roku 2015. Militarybox, CC BY-SA 

                                                                      Vladivostok

                                                         (foto: Quoique / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Ruští námořníci zůstanou ve francouzském Saint-Nazaire až do okamžiku předání prvního ruského Mistralu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     PODPOŘTE MILITARYBOX