internetový armádní magazín

Smlouva na vývoj střely BrahMos-M

05.08.2014 08:50

Během návštěvy ruského prezidenta Vladimíra Putina v Indii, která je naplánována na prosinec letošního roku bude podepsána dohoda o vývoji nové zmenšené verze řízené raketové střely BrahMos. Účastníky dohody budou - agentura DRDO indického ministerstva obrany a společnosti NPO Mašinostrojenija a Brahmos Aerospace.

Nový Mini-BrahMos - BrahMos-M bude disponovat délkou 5 až 6 m, průměrem těla 0,5 m a užitečnou nosností kolem 300 kg. Jeho maximální dolet při standardní hmotnosti by měl být asi 290 km a maximální rychlost Mach 3,5.  

Novou střelu bude možno integrovat s různými platformami, včetně nových ponorek a letounů páté generace FGFA a bude ve výzbroji indických letounů Dassault Rafale a MiG-29K. Letouny Su-30MKI budou moci nosit až tři střely BrahMos-M místo jedné BrahMos. BrahMos-M by měl být k dispozici v roce 2017. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                                       BrahMos

                                                          (foto: anurag / CC BY-SA)

 

                                                             BrahMos a BrahMos-M

                                                     (foto: Anirvan Shukla / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Smlouva na vývoj střely BrahMos-M

Datum: 09.08.2014

Vložil: hapy

Titulek: strojovna

Pokud by střela trefila mustek nebo strojovnu, loď by neměla šanci se dale branit ani plout takže stoprocentě BrahMos-m devastující.

Datum: 05.08.2014

Vložil: Melda

Titulek: Zásah do letadlové lodi

Zdravím, mám čistě teoretický dotaz, co by udělal zásah do letadlové lodi Třídy Gerald R. Ford/Nimitz do trupu nad čáru ponoru? jaké by byly škody? absolutní? nebo jenom nějaké vážnější/lehčí poškození? Stačilo by to čistě hypoteticky na vyřazaní lodě? díky za odpovědi

Datum: 05.08.2014

Vložil: stetula

Titulek: Re: Zásah do letadlové lodi

300 kg nálož by těžce poškodila daný úsek lodi ale nevyřadila by ji z boje protože Nimitz má 14 vodotěsných úseků a dovede plout i 6 zcela zatopenými horší by to bylo s její bojeschopností . tady záleží kam se trefí :)

proto se na LL používají A hlavice která dokáže vyřadit LL i s jejím doprovodem

Datum: 05.08.2014

Vložil: Melda

Titulek: Re: Re: Zásah do letadlové lodi

No s A hlavicí se nemusí snad ani nijak extra trefit... Je mi taky jasné že při trefě na můstek nemusí mít hlavice ani 300 kg aby vyřadila loď z boje, šlo spíše o to, že když teď jak píšou jsou schopi nést až 3 rakety na některých strojích, tak jaká je šance na vyřazení lodi (nepočítám nyní s PL obranou floty)

Vyhledávání