internetový armádní magazín

Souprava Ratnik-2 - vývoj jde stále vpřed

16.10.2014 15:10

Podle zpráv uveřejněných agenturou ITAR-TASS v Rusku již probíhají práce na podstatně vylepšené verzi výbavy ruského "vojáka budoucnosti", která je zatím označována jako "Ratnik-2" a měla by v budoucnosti nahrazovat v současné době zaváděnou výbavu "Ratnik". Práce probíhají za spolupráce agentury FPI (Fond perspektivnych issledovanij - Fond pro pokročilá studia - jakási ruská "DARPA") a společnosti CNIITOČMAŠ. Jejich dokončení je plánováno na období let 2025 až 2030.                                         

 

Současná výbava "Ratnik" by podle slov představitelů společnosti CNIITOČMAŠ měla přicházet k ruským vojenským jednotkám v počtu asi 50 tísíc souprav ročně, přičemž výrobní kapacity by měly být připraveny i pro výrobu souprav na export. O ruskou soupravu "Ratnik" totiž již začínají projevovat zájem i někteří zahraniční zákazníci ruských zbraní. Zatím však není známo, že by proběhla nějaká konkrétní jednání a dá se předpokládat, že exportní úmysly ještě narazí na řadu technických a administrativních překážek.

Podle zveřejněných informací pro soupravu "Ratnik" ještě stále nebyla vybrána hlavní střelecká zbraň, tedy útočná puška. Rozhodnutí, zda bude zvolena zbraň AK-12 od koncernu Kalašnikov nebo nová verze zbraně AEK-971 od podniku ZiD má padnout do konce roku. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

 

Diskusní téma: Souprava Ratnik-2 - vývoj jde stále vpřed

Datum: 17.10.2014

Vložil: Bors

Titulek: puška pro Ratnik

To jsem moc zvědavý, kterou pušku vyberou. Líbí se mi víc AEK-971, ale větší šance dávám AK-12. Větší firma bude mít větší "tlačenku", prostě Kalašnikov o něco takové nemůže přitít. Buď vyhraje totálně, nebo kdyby náhodou hrozilo, že ne, tak bude protlačeno nějaké "šibalské" řešení "půl na půl" nebo něco podobného.

Datum: 17.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: puška pro Ratnik

Uvidíme, ostatně pro Ratnik-2 (cca do 15 let) má být připravena opět úplně nová puška, lehčí, v nové větší ráži, pro nový náboj. Nynější vítěz bude tedy možná představovat zase jenom takové delší dočasné řešení.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 PODPOŘTE MILITARYBOX