internetový armádní magazín

Spojené státy dají Izraeli více peněz na systém Iron Dome

24.07.2014 18:00

Americké ministerstvo obrany požádalo Kongres Spojených států o finanční prostředky na rozšíření vojenské pomoci Izraeli. Finanční prostředky mají být směřovány především do urychlení výroby nových izraelských systémů protiletadlové a protiraketové obrany Iron Dome.

Podle amerických zdrojů se očekává, že dodatečné finanční prostředky budou poskytnuty Izraeli jako součást vojenského rozpočtu USA na fiskální rok 2015. Původně americké ministerstvo obrany počítalo s pomocí financování izraelského systému Iron Dome ve výši 176 milionů dolarů. Sněmovna reprezentantů a Senát však tuto částku navýšil na 351 milionů. Jestliže teď Kongres schválí žádost o dodatečné finanční prostředky, může Izrael obdržet na svůj systém až 576 milionů dolarů.

Důvodem pro zvýšení vojenské pomoci Izraelskému státu má být zhoršení konfliktu s palestinskou organizací Hamás. Od 7. července Izrael provádí rozsáhlou vojenskou operaci, jejímž cílem má být zastavení raketových útoků na izraelská města z pásma Gazy ovládaného Hamásem.

Do současné doby americké ministerstvo obrany vložilo do vývoje a výroby izraelského systému Iron Dome již více než miliardu dolarů. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                          odpalovací zařízení raket systému Iron Dome

                                                          (foto: IDF / CC BY)

 

 

Diskusní téma: Spojené státy dají Izraeli více peněz na systém Iron Dome

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array

 

 

 

 

 

Hodinky.cz

 

 

Hodinky.cz

 

 

Sperky.cz