internetový armádní magazín

Stavba prototypu palubní stíhačky u společnosti Shenyang

30.04.2014 13:55

Podle čínských internetových zdrojů se ve výrobní hale leteckého podniku Shenyang nachází další prototyp víceúčelového bojového letounu nové generace, který je zatím znám pod označením J-31, J-21, F-60, nebo též jménem - Gyrfalcon. Nový prototyp je však postaven (nebo ještě stále stavěn) jako palubní letoun a v této verzi by měl údajně nést označení J-35. Oproti známému létajícímu prototypu s číslem 31001 je nový letoun prý vybaven skládacími křídly a nižšími ocasními plochami. 

 

Pokud se ukáže informace jako pravdivá, potvrdí se dřívější spekulace o tom, že Gyrfalcon se má stát základem budoucího čínského palubního letounu, který by mohl být ekvivalentem amerického palubního F-35C Lightning II. 

Podle některých prohlášení čínských představitelů je Gyrfalcon připravován pouze pro export, ale tomu řada odborníků nevěří. Letoun by měl disponovat délkou asi 16,9 m a rozpětím křídel kolem 11,6 m. O jeho pohon by se měly starat dva motory řady WS-13, ale na prototypu 31001 je s pohonem zatím experimentováno a jsou využívány ruské motory řady RD-93, které jsou odvozeny od motorů RD-33 MiGů-29. Militarybox, CC BY-NC-SA

Diskusní téma: Stavba prototypu palubní stíhačky u společnosti Shenyang

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání